Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи 100-тисячний призовий фонд від Олександра Домбровського розіграли школи Вінниці

100-тисячний призовий фонд від Олександра Домбровського розіграли школи Вінниці

23.05.2016
| Заходи

У фізико-математичній гімназії №17 завершився перший у Вінниці конкурс на краще впровадження сучасних інформаційних технологій в освіту «Зробимо разом». До фіналу конкурсу, який відбувся сьогодні, 23 травня, увійшло п’ять навчальних закладів міста. Змагаючись за першість, педагоги та учні влаштували презентацію і захист своїх робіт.

«Освіта має орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства, а це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновіші інформаційні технології. Нам, у фізико-математичній гімназії, це вдалося зрозуміти досить давно. Тоді комп’ютери ще тільки почали з’являтися в школах. У 1996 році й нам вдалося розпочати цю діяльність. А через 10 років, за підтримки тоді ще губернатора Вінниччини, а нині – народного депутата Олександра Георгійовича Домбровського, – було створено Лабораторію інформаційних технологій. Якраз створення інформаційно-освітнього середовища і було концепцією Лабораторії. Нині вона є унікальною в Україні – весь навчальний контент, понад 10 тисяч уроків, вміщено у ній, тут учням можна долучатися до інтернет-олімпіад, вчителям – організовувати творчу роботу, та багато іншого. Комп’ютер для дітей став не лише іграшкою, а й вікном до знань. Ми прагнемо, щоб правильне використання освітніх технологій було не мрією, а буденністю», – розповів координатор конкурсу, вчитель фізики та інформатики ФМГ №17 Юрій Пасіхов.

Підтримку в освітній інноватиці Олександр Домбровський надає вже понад 20 років – під його патронатом проходить єдина в Україні комплексна олімпіада «Турнір чемпіонів», переможці якої гарантовано отримують призи від народного депутата.  І сьогодні на призи Олександра Георгійовича вперше пройшов конкурс серед шкіл, який має заохотити їх до ефективного використання інформаційних технологій в освіті.

«Цей конкурс – це не дань моді в світі  інформаційних технологій. Ми повинні чітко усвідомити, що сьогодні живемо в інформаційному суспільстві. І якщо нинішня молодь не володіє інформаційними технологіями – вона, фактично, не має перспективи та досягнення успіху. Половина населення планети вже це зрозуміла і активно впроваджує технології не лише у професійній діяльності, а й у житті. Тому наші учні мають бути вже зараз абсолютно підготовленими до викликів суспільства. І починаючи з користю використовувати технології сьогодні, вони будуть хорошими фахівцями завтра», – сказав Олександр Домбровський.

Презентуючи свої роботи, учні та педагоги вдавалися до творчості та креативності. Та головною рисою було використання технологій не лише у доповідях, а навіть під час виступів.

Не менш інноваційно визначали переможців – експертне журі виставляло оцінки за виступи учасників у режимі онлайн. Крім того, трансляція захисту конкурсних робіт відбувалася на сайті конкурсу.

Так, за результатами голосування, перемогу здобув Вінницький технічний ліцей. За це отримали у дарунок мультимедійну дошку, проектор, ноутбук та ліцензійне програмне забезпечення. «Срібло» виборола школа №35, котра також отримала ноутбук, проектор та звичайний екран. «Бронзу» отримала школа №27, котрій в подарунок дістався екран із проектором. Вони також отримали програмне забезпечення та пристрої, які допоможуть їм лише поліпшувати впровадження інформтехнологій у їхніх закладах.

Ще двоє шкіл-учасників, які увійшли до фіналу — №33 та №34, — стали лауреатами конкурсу та отримали заохочувальні призи — багатофункціональні пристрої та ліцензійні операційні системи найновішого зразка на 10 комп’ютерів. Також ліцензійне програмне забезпечення отримали усі школи-учасники конкурсу.  Загалом призовий фонд конкурсу склав 100 тисяч гривень.

«Маю сподівання, що наступного року конкурс збере не лише вінницькі а й обласні школи», – сказав Юрій Пасіхов.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit