Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Домбровський: «Пироговка», дитяча обласна та онкодиспансер матимуть нове обладнання на 6 млн грн»

Домбровський: «Пироговка», дитяча обласна та онкодиспансер матимуть нове обладнання на 6 млн грн»

14.08.2017
| Коментарі

Майже шість мільйонів гривень субвенції з Держбюджету отримають  три медичні заклади Вінниччини завдяки сприянню народного депутата Олександра Домбровського.

Парламентарій звернувся до очільників Кабміну та  Міністерства фінансів з пропозицією врахувати необхідність державної підтримки оснащення хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова, закупівлі необхідного обладнання для Вінницького обласного клінічного  онкологічного диспансеру та  обласної  дитячої клінічної лікарні.  У липні Кабмін видав розпорядження про виділення коштів для визначених нардепом об єктів.

^28DF25AE95967FE1981D8E37C92555C11588C32F8A2541D8D5^pimgpsh_thumbnail_win_distrМи повинні розуміти, що із усіх наших проблем, які потребують якнайшвидшого розв’язання, здоров’ я  людей має найбільше значення, — каже Олександр Домбровcький. – Саме тому я запитав головних лікарів «пироговки», дитячої обласної лікарні та онкодиспансеру, якої допомоги вони потребують  першочергово.  Уже маючи конкретну інформацію, звернувся до урядовців.

Олександре Георгійовичу,  чому саме ці медичні заклади – у зоні Вашої особливої уваги?

Усі три лікарні – обласні. Тобто вони повинні кваліфіковано допомагати  людям з усієї Вінниччини і, відповідно, мати усе необхідне обладнання для будь-яких випадків. Те,  що Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Пирогова потрібний хірургічний корпус, розуміли ще на початку 90-их минулого століття, власне, тоді й розпочали його будівництво. Але дуже скоро так само, як і багато інших об’єктів,  його  «заморозили».  11 років тому, коли я був головою Вінницької ОДА, ми вирішили добудувати корпус та оснастити його найсучаснішим обладнанням.   І кошти  знаходили щороку, правда, не в повному обсязі.  Тепер будівництво завершено, постало питання закупівлі різного роду медичного обладнання.  Гроші – величезні, тому кожна копійка цінна.  Нинішня субвенція – це майже мільйон – безумовно, стане в нагоді.  

2 млн 671 тисячу гривень  отримає Вінницька обласна дитяча лікарня.  Це найбільша сума, яку уряд наразі виділив у рамках цієї субвенції…

Ключове  слово – «дитяча»!  Як не банально це звучить, але діти – це наше майбутнє, і це аксіома. Вони повинні бути здоровими, а для цього треба робити все можливе та неможливе.   Понад два мільйони отримає на придбання  діагностичного обладнання  й  онкодиспансер.  Не новина, що онко – сьогодні одна з найстрашніших хвороб, яка забирає стільки життів. Я добре знаю, як  важко, як складно лікувати цю хворобу, від неї помирала моя мама…  Тоді я був поруч з нею і буквально жив у палаті нашого онкодиспансеру…Профілактика та вчасна діагностика  —  ось що, передусім, потрібно для боротьби із раком.  Для кожної людини – дорослого чи дитини – важливість здоров’я  не переоцінити. Тому, повірте,  і в подальшому все, що пов’язане  з медициною, буде для мене як депутата на першому плані.

На що конкретно будуть витрачені гроші з субвенції, розповідають керівники медичних закладів:

Олександр Жупанов, головний лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова:^A8D0CC607B9B8AC0992314E8781E9CDE9994ECE75ACEC2ACFA^pimgpsh_thumbnail_win_distr

За ці кошти придбаємо меблі та частину медичного обладнання для повноцінного приймального відділення з усіма необхідними службами. Взагалі, Вінницький хірургічний центр має бути  найбільшим в Україні. Його загальна площа — 22,5 тисячі квадратних метрів, він розрахований центр на 240 місць, палати будуть тільки 1-2-місними з усіма умовами і для побуту, і  для лікування та реабілітації хворих. До речі, 100-ліття нашої лікарні відзначатимемо вже в актовому залі нового корпусу. Цей зал – не менший за філармонічний, що у «Плеяді».

Василь Паненко, головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні:

^7AB98C4171F14006560D762E1684A8ABC6C701B19FF1E887BA^pimgpsh_thumbnail_win_distrНа цей рік в нашій лікарні було заплановано ремонт реанімаційного відділення, і на це виділено бюджетні кошти, але на закупівлю нового обладнання коштів не було передбачено. Гроші субвенції, які допоміг нам отримати Олександр Домбровський, — нині вкрай необхідні. Ми купимо для реанімаційного відділення систему спостереження, яку, якщо б не ця субвенція, не могли б придбати. У реанімації – кілька палат, загалом, відділення розраховано на дев’ятьох дітей. Система спостереження – це монітор біля кожного ліжечка, усі показники стану дитини там будуть фіксуватися, а дані з усіх палат — виводитися на два монітори:  для лікарів — в ординаторській та на пост чергової сестри.  Через тендерні державні закупівлі ми плануємо вже у жовтні купити систему спостереження, яка відповідає сучасному європейському рівню. Запрацювати вона зможе вже на початку наступного року.

Володимир Шамрай, головний лікар Вінницького обласного онкологічного диспансера:^8713F89D2C18FD8DD5828AEC3DDC777821045C7AC8C0A59B01^pimgpsh_thumbnail_win_distr

Цих коштів нам повністю вистачить на придбання апарату УЗД експертного класу, тобто такого, що цілком задовольняє вимоги діагностики онкопатології.  Торік за два мільйони грн ми купили такий апарат, але лише з двома датчиками. Довелося шукати необхідні кошти, щоб докупити ще один датчик. Тепер маємо необхідну суму, щоб придбати одразу з трьома. Робимо все, щоб оснастити наш мед заклад технікою дуже високого рівня. Збудуємо  ще один корпус, додамо ще кілька відділень. У планах – перетворити онкодиспансер на Подільський регіональний онкологічний центр. На жаль, статистика захворюваності на онко на Вінниччині – дуже сумна: у канцерореєстрі – близько 42 тис хворих; на 1млн 600 жителів області – кожний 40-ий хворий на рак; щороку фіксується 5600-5700 нових випадків онкозахворювань;  жінки найбільше хворіють на рак молочної залози, чоловіки – на рак легенів.  Очевидно, що в такій ситуації діагностика – це дуже важливо!

Джерело: vinnitsaok.com.ua

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit