Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти «Еко Енерджі»: створюємо парк альтернативних технологій

«Еко Енерджі»: створюємо парк альтернативних технологій

Невдовзі на будмайданчик на території птахофабрики «Оріль-Лідер» вийде техніка для зведення першої, але не останньої біогазової станції в рамках проекту МХП «Еко Енерджі».

Еко ЕнерджіПерш ніж розпочати будівництво першої не тільки в Україні, але й у Європі потужної біогазової станції, що працюватиме на курячому посліді, керівник проекту «Біогаз» Олександр Домбровський повідомив про плани й розрахунки компанії на відкритому прес-семінарі. Невдовзі на будмайданчик на території птахофабрики «Оріль-Лідер» вийде техніка для зведення першої, але не останньої біогазової станції в МХП.Якісна безпечна і екологічно чиста продукція, «зелена» енергія і чиста природа – це світові стандарти, які на сьогоднішній день повинна забезпечити на своїх підприємствах будь-яка виробнича кампанія. У цьому плані проект має на меті:
•    Енергетичну незалежність (як мінімум – незалежність від політичної і неполітичної кон’юктури по ціні на газ, електроенергію та інші енергетичні ресурси, зокрема мінеральні; як максимум – перехід на власний виробіток електроенергії).
•    Виробництво екологічно чистих органічних біологічних добрив.
•    Суттєве покращення екології в місцях розташування всіх підприємств, що входять до МХП.

Одна курка дає 1 кВт електроенергії 1,2 кВт теплової енергії. Задача МХП – використати цю енергію для власних виробничий потреб і запустити її по колу. За 3-4 тижні (на початку квітня) «Миронівський хлібопродукт» розпочинає роботи з будівництва першої біогазової станції на птахофабриці «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області. Її потужність становитиме 5 МВт (що в еквіваленті дорівнює електрозабезпеченню 15 тис. квартир і тепловому забезпеченню 1500 квартир). Це буде перша в Європі біогазові станція такої великої потужності та рівня технологій, що працюватиме на курячому посліді. Уже в жовтні цього року компанія планує запустити її в експлуатацію. З урахуванням сезонних змін у використанні електро- і теплової енергії нашими підприємствами протягом року МХП планує наблизитися до повної енергетичної незалежності у межах конкретного підприємства. Ця станція – експериментально-модульна. Найближчим часом МХП планує будівництво аналогічних станцій на Миронівській птахофабриці та птахофабриці «Дружба народів Нова» (Крим).

Це для інвесторів чудовий проект: вирішує питання альтернативної енергетики, безпеки, екології – поки що МХП бачить тільки плюси, про що свідчить підтримка Міжнародної фінансової корпорації. Інвестиції у першу біогазові станцію складають близько $ 15 млн., окупність проекту – близько чотирьох років. У межах проекту також зарезервовано майданчик під збагачувальну фабрику, що випускатиме органічні добрива, для якої зараз інтенсивно підшукуються необхідні технології. Для навколишнього середовища виробництво біогазу – абсолютно безпечний, екологічно чистий процес. Функціонування біогазової станції забирає всі запахи, викиди, знімає велике навантаження з очисних споруд водоканалу. Зараз МХП також осмислює, як новітні енергозберігаючі технології можна використати на птахофабриці, що будується в Ладижині. Адже місцевий потенціал – це 100 МВт сонячної енергії, яку можна виробити, встановивши на дахах виробничих приміщень сонячні батареї.

«МХП Eco Energy – це комплекс інновацій, де вивчаються всі технології. І сонячну енергію ми вивчаємо дуже глибоко. Щомісяця ми разом із одним інститутом робимо окремий звіт у розрізі основних виробників і основних лабораторій, які працюють у світі. Чому? Тому що коефіцієнт корисної дії сьогодні по сонцю складає приблизно 14-18%. І ми чекаємо прориву. Деякі експериментальні станції сьогодні працюють на рівні ККД 27-28%. І якщо сьогодні цей прорив пройде, і ми впишемося в термін окупності 4,5-5 років, ми відразу почнемо будівництво», – підсумував Олександр Домбровський.

Мета МХП – повна екологічна безпека, чисте органічне землеробство. В умовах енергетичної залежності від джерел постачання електроенергії важливими стають альтернативна енергетика, ефективне використання ресурсів, мінімізація споживання енергетичних ресурсів, використання енергоефективних технологій та технологій енергозбереження.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit