Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Франція – стратегічний партнер України в галузі атомної енергетики, – Олександр Домбровський

Франція – стратегічний партнер України в галузі атомної енергетики, – Олександр Домбровський

29.01.2016
| Заходи

28 січня у Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбулася нарада, на якій обговорили  актуальні питання атомної енергетики України та співпрацю з Францією в цій галузі.

—         Атомна енергетика сьогодні відіграє визначальну роль у виробництві електроенергії у Франції та Україні, — зазначив Перший заступник голови Комітету Олександр Домбровський. —  Так, у 2015 році частка АЕС у вітчизняному виробництві електроенергії становить більше 55%. Це другий показник у світі після Франції, де атомна генерація складає 75%.

Тому Україна та Франція мають великий потенціал для співпраці, а також багато спільних проблем, які необхідно вирішити.  Ми маємо визначити шляхи співпраці.  І дуже важливо, що в нашій нараді беруть участь представники Франції — Перший Радник Посла Франції в Україні Фредерік де Туше та  Економічний радник Посольства в галузі атомної енергетики Вінсент Фалькоз.  Разом із французькими фахівцями ми маємо можливість віднайти і і механізми допомоги у питаннях, які відносяться до компетенції ВРУ, тобто — удосконалення законодавства  України щодо  роботи  енергетичної галузі, зокрема атомної.

На думку представників французької сторони,  співпраця у сфері атомної енергетики можлива, передусім,  у таких напрямках:

— зменшення монопольного впливу Російської Федерації на атомну енергетику України, що відкриє ринок для французьких компаній;

— спільне вирішення питань глобальної ядерної безпеки, адже світова спільнота не може допустити ще одну техногенну катастрофу чи аварію на АЕС;

— розвиток атомної енергії як низько вуглецевого джерела на виконання вимог нової глобальної кліматичної угоди;

— дерегуляції галузі з урахування особливостей ядерної енергетики;

— парламентське партнерство в сфері атомної енергетики.

Олександр Домбровський підкреслив,  що українським парламентаріям буде надзвичайно корисним досвід Франції з імплементації директив ЄС в сфері атомної енергетики та французьке законодавство в даній сфері.

Для більш детального вивчення актуальних проблем атомної енергетики та ядерної безпеки України Олександр Георгійович запросив представників французької сторони на комітетські слухання, що відбудуться у лютому.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit