Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «6 млрд грн, інвестовані в енергоефективні заходи, скоротять потребу в субсидіях на 12 млрд грн»

Олександр Домбровський: «6 млрд грн, інвестовані в енергоефективні заходи, скоротять потребу в субсидіях на 12 млрд грн»

24.06.2016
| Заходи

23 червня в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерноії політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський взяв участь в Українському форумі з енергоефективності’16 «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ», що відбувся у столичному НСК «Олімпійський».

Форум «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ» є комунікаційною платформою для діалогу у сфері енергоефективності між владою, бізнесом, міжнародними партнерами, експертним середовищем, місцевим самоврядуванням, громадськістю.

Завдання Форуму – дати чіткі відповіді на питання щодо роботи Фонду енергоефективності, необхідної законодавчої бази, потенціалу впровадження, очікуваного ефекту, фінансових інструментів, продемонструвати технічні рішення щодо енергоефективних заходів у житловому секторі.

Долучилися до робити на Форумі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Голова групи підтримки України Європейської Комісії Пітер Вагнер, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, народні депутати України, керівники енергетичних підприємств та фінансових установ, експерти, представники громадських організацій та медіа.

Олександр Домбровський запропонував чіткий інструмент, як знайти кошти для фонду енергоефективності:

— Думаю, що субсидії необхідно пов’язати з фондом енергоефективності. Тоді із запланованих у 2016 році 60 млрд грн на субсидії можна інвестувати 10% у програми з енергоефективності та енергозбереження. Можемо припустити, що мультиплікатор становить 1:2. У такій ситуації інвестовані 6 млрд грн у поточному році в енергоефективні заходи дозволять витратити у майбутньому році на 12 млрд грн менше на субсидії. Дуже проста і дієва формула.

Також народний депутат України розповів про унікальний досвід ЄС:

— У жовтні 2014 в Європейському Союзі було створено Фонд стратегічних інвестицій, який працює за унікальною формулою. 5 млрд євро – це інвестиції Європейського інвестиційного банку, 16 млрд євро – гарантії ЄС. Протягом 1,5 року було залучено близько 300 млрд євро. Це вдалося завдяки ефекту мультиплікації залучених коштів. Це досвід, який нам потрібно використовувати.

Олександр Домбровський висловив свою стурбованість станом реформ енергетичної галузі:

— Якщо не змінимо швидкість прийняття рішення, ми так і залишимося на рівні проведення форумів. За останній час у комітеті ПЕК уже розглянуто і підготовлено до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України 31 законопроект. Якщо парламент не прийме проект закону про НКРЕКП, про ринок електричної енергії, якщо не будуть внесені законопроекти про комерційний облік комунальних послуг, про енергоефективність в будівлях та інші важливі нормативно-правові акти, то залишимось на рівні дебатів, а не прийняття рішень.

Завершуючи свій виступ, парламентарій зазначив:

— Нам потрібні швидкі та ефективні рішення. Украіну не може влаштовувати спокійний рух за «першим законом Ньютона»! Ми терміново повинні переходити до «другого закону Ньютона» та стрімкого економічного прискорення.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit