Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський бере участь у Всесвітньому економічному Форумі в Давосі

Олександр Домбровський бере участь у Всесвітньому економічному Форумі в Давосі

23.01.2019
| Коментарі

Всесвітній економічний форум у Давосі розпочав свою роботу  22 січня і триватиме до 25 січня. Протягом тижня відбудеться понад 300 сесій, в яких візьмуть участь близько 3 тис. гостей. Серед учасників Форуму – в.о. голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

6-24На своїй сторінці у Фейсбук нардеп розповів про основні питання, які розглядаються на Форумі, та прокоментував їх важливість для України:

Давос 2019. 22 січня.

Відкриває день сесія з питань охорони здоров’я

Наступним питанням був геополітичний порядок денний

У 2018 році було уникнено основних конфліктів у гарячих точках на території Азії, Близького Сходу тощо. Але наразі небезпечними є також питання американсько-китайських відносин, Росії та її відносин зі Сходом, «no-dealBrexit» тощо.
Слово, що найяскравіше окреслює геополітику сьогодення – непевність.
Дуже активно обговорювалась суперечлива політика Дональда Трампа. Його назвали загрозою номер 1 для Японії із загрожуючими тарифами. Йшлося про його агресивну політику по відношенню до Китаю. Його антипатія по відношенню до багатостороннього глобального миру підриває відносини між країнами. Для нього двосторонні відносини є вигіднішими, адже за таких умов він повністю контролює ситуацію.

Наступна сесія була присвячена питанням енергетики!!!

Досить вдалим є перехід до зеленої енергетики. Нагадувався той факт, що до 2050 року планується 50%-вий перехід на сонячну та вітрову енергію.

Низьковуглецева енергетика – це наше майбутнє, й воно вже дуже стрімко наближується, але має наближатися швидше.
В рамках обговорень було відмічено, що 2018 рік був «роком електрифікації». Виконавчий директор IEAсказав, що попит на електрику зростає швидше, аніж можна уявити. Це пояснюється зростанням доходів доходів, особливо в країнах, що розвиваються.
Драйвер номер 1 щодо попиту на енергію може здивувати багатьох, але це кондиціонери! Особливо активно ними користуються в Індії, Китаї та АСЕАН, тому вони й є основними споживачами енергії в світі.
Директор IEAтакож сказав, що ми й надалі потребуватимемо нафту, чисте вугілля газ та, звісно, ВДЕ, але електрика – майбутнє енергетики.

Що  стосується Китаю

Профільний китайський міністр повідомив, що наприкінці 2018 року вже всі мешканці Китаю мали доступ до електрики, й це є величезним досягненням для другої економіки в світі. Він також додав, що в них є панівною низьковуглецева «зелена» стратегія. До 2020 року невикопна низьковуглецева енергія та природній газ складатимуть відповідно 15% та 10% первинної енергії.У 2030 році ці цифри становитимуть 20% та 15%. Вони також планують скоротити викиди СО2 на 60-65 %, порівняно з 2005 роком. До 2035 року чиста енергетика стане основним сектором енергетики Китаю.

Майбутнє нафти

Нафта та газ будуть з нами ще довго, який би сценарій ми не обрали. Єдине, що нам потрібно – навчитися використовувати їх раціонально.Багато компаній рухаються у вірному напрямі й обирають водневу енергетику, уловлювання та збереження вуглецю та скорочення обсягів викидів метану.
Близький Схід ще дуже довго лишатиметься основним експортером нафти. США також виробляє багато нафти, але її більшість спрямовується на внутрішнє споживання.

Що стосується електромобілів

Тут Директор IEAповідомив гарні новини: наразі їх 5 млн в усьому світі!Половина знаходиться в Китаї.
Але при цьому важливо усвідомлювати іншу річ: сукупний світовий попит на нафту зросте найближчим часом на 1,3 млн барелів на день, а економія від використання даної кількості електромобілів складатиме лише 50000 барелів. На дорогах лишається 1 млрд звичайних автомобілів, але не ці автомобілісти спричиняють в найбільшій мірі зростання попиту на нафту. Це вантажоперевезення та повітряні подорожі, а мешканці Азії лише тільки починають активно подорожувати літаком.
Навіть, якщо на дорогах буде 300 млн електромобілів, зменшення викидів СО2 становитиме лише 1%.
Наступними важливими темами, що обговорювалися, були освітня революція, питання створення таборів для біженців та інші нагальні соціальні теми.

Наступною надзвичайно важливою темою було питання глобальних фінансових ризиків

Рівні корпоративного та державного боргу наразі перевищують докризові показники. Під час даної сесії обговорюватимуться шляхи уникнення помилок минулого.
Наразі світовий борговий тягар значно перевищує докризовий та складає 225% глобального ВВП!Він складає 247 трильйонів доларів США, з яких 63 трильйони – запозичення центральних урядів.
В даній сесії брали участь: AxelWeber, голова UBS; JinKeyu, професор LondonSchoolofEconomics; RayDalio, засновник інвестиційної компанії ‘BridgewaterAssociates’; FangXinghai, заступник голови Китайської регуляторної комісії з цінних паперів.
FangXinghaiрозпочав з того, що повідомив, що зростання Китаю уповільниться, але не критично – воно складатиме 6%, що не є дуже повільним. Він також сказав, що експорті показники є сумними, здебільшого через торговельні війни.

RayDalioвідмітив, що стабільно важливим показником є рівень зростання продуктивності. Якщо говорити в цілому, то усі зазнають уповільнення зростання, й питання полягає в тому, чи впорається з цим монетарна політика. Наступного року уповільнення та думки щодо обраної політики, розмови про 70%-вий податок на дохід, наприклад, відіграватимуть важливішу роль.
Його також лякає те, що існують обмеження на ефективність монетарної політики, що наразі є найбільш дієвим інструментом.
Представник Китаю висловив свою думку про те, що їхня економіка має, в першу чергу, бути відкритою, великою та конкурентоспроможною.
AxelWeberсказав, що його банк інвестує в Китай, але урядовці бояться її відкривати через страх міжнародної конкуренції.
Протягом останніх 40 років Китай не зазнавав значних фінансових криз. Як їм це вдалось? Вони мають спадний підхід щодо управління фінансовими ризиками. Центральний уряд постійно знаходиться на зв’язку з фінансовим сектором. Якщо ризики зростають, уряд тоді включається у справу. Якщо є коливання, то ми одразу намагаємось утримати ризики так, аби вони не нашкодили цілій системі.
Dalioсказав про те, що існує реальна проблема щодо обсягу боргу США, які вони мають продати решті світу протягом наступних кількох років. Хто купить цей обсяг боргу? Це проблема… Нормальною еволюцією стане глобалізація.

Не менш важливими питаннями для обговорення в цьому контексті є кліматичні зміни та «no-deal»Брекзіт.

Наступна сесія була присвячена сучасній історії глобалізації

У  майбутньому це явище й надалі збільшуватиме свої масштаби. Але глобалізація має бути більш людиноцентристська. Адже на сьогоднішній день можна говорити про певну боротьбу між людьми та роботами. Також вона має бути сталою.
Протягом наступної сесії обговорювали тему миру та примирень у мультиполярному світі.

Для інформації була наведена цифра, що з 2011 року з Сирії втекли 5,6 млн мешканців!
Своїм досвідом та думками поділилися Афганістан та Алжир.
Причинами нерозв’язаних конфліктів зазвичай є політичний маргіналізм, економічна ізоляція.
Далі обговорювалось майбутнє Сирії, де наразі триває громадянська війна. Виходом експерти вважають світську державу тарізноманітні суспільства.

Наступна панель була присвячена проблемі забруднення від пластику

Для інформації була наведена цифра в 8 млн метричних тонпластикового сміття, яке щорічно потрапляє в наші природні простори!
Обговорювалось питання відмови від пластику. Але йшлося про те, що ефективніше буде не нав’язувати певну політику, а переконати людей в необхідності таких заходів, аби вони самостійно могли приймати рішення. Першочерговими є саме поведінкові зміни. В якості прикладу навели цифру в 50%: саме така кількість людей викидає пластикові пляшки в інші неправильні контейнери.
Але, якщо повністю відмовитись від пластику наразі нереально, то варто хоч обирати той пластик, що вироблений з біо матеріалів.
Обговорювалось також питання введення податку на пластик.
Усі дійшли до висновку, що необхідною є певна нова модель, адже пластик став популярним, коли він був вироблений як дешева та зручна альтернатива. Тепер прийшов час знайти альтернативу йому.

Наступним питанням було обговорення китайської концепції «Одного поясу та одного шляху» (Belt&Road initiative)

Дана ініціатива передбачає залучення 1,5 трильйонів $ китайських інвестицій в інфраструктуру ПД-СХ Азії , ПД Азії та Центральної Азії на наступне десятиліття. Остаточне завершення стратегії із досягненням усіх поставлених цілей планується на 2049 рік.
Президент Азербайджану висловив свою думку про те, що інвестиції в інфраструктуру – дуже розумна стратегія, що свого часу дозволила його державі стати транспортним хабом.

Наступною темою було майбутнє сучасних технологій та питання їхнього контролю

Йшлося про те, що країни з передовими технологіями матимуть значні переваги й в геополітиці.
В цьому контексті також обговорювалась проблема можливого безробіття в майбутньому через поширення сучасних технологій та тотальну автоматизацію.

В онлайн-режимі через «шатдаун» до учасників Форуму звернувся Майк Помпео

Під час його промови прозвучали тези про те, що жодна міжнародна установа не може краще захистити народ, аніж лідери держави. Міцні кордони — шлях до сильної країни. Президент Трамп усвідомлює, що економічна безпека — запорука національної безпеки. Й тому було розірвано торговельні угоди, що суперечать американським інтересам.

Завдяки нашій політиці, рівень ВВП стабільно зростає, зарплатня зростає, скорочується кількість безробітних, зокрема, жінок тощо.
Він також відмітив загрози, що постають перед США. Це й ядерна програма ПН Кореї, й державоцентристська економічна модель Китаю.

Але вони роблять все, щоб нівелювати ці загрози. По відношенню до ПН Кореї довелось вдатись до певного тиску, аби вмовити їх сісти за стіл переговорів. В цьому питанні колосальну роботу проробила ООН. Вони також наразі намагаються збалансувати відносини з Китаєм та іншими державами.

США відкриті до співпраці з Форумом задля вирішення нагальних спільних проблем.

Обговорювалось також питання кліматичних змін

Температури зростають. Останні 5 років були найтеплішими.
80% усієї енергії нашої планети виробляється з викопних видів палива, але гарною новиною є те, що це можна змінити.

Джерело: vinnitsaok

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit