Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Біомаса — колосальний енергетичний ресурс для України»

Олександр Домбровський: «Біомаса — колосальний енергетичний ресурс для України»

20.09.2017
| Заходи

Протягом 19-20 вересня у Національній академії наук України проходить щорічна міжнародна конференція “Енергія з біомаси 2017”.  В обговоренні стану та перспектив розвитку біоенергетики в Україні  беруть участь Олександр Домбровський,  в. о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, керівники Держенергоефективності, Біоенергетичної асоціації України, Всесвітньої Біоенергетичної Асоціації, представники міжнародних організацій, ЄБРР, USAID, експерти з енергетики, представники галузі та ЗМІ.

За словами  Олександра Домбровського, розвиток  відновлюваних джерел енергії є надзвичайно актуальним для України. Парламентарій  наголошує на важливості розуміння світових трендів в енергетиці:

2Не зважаючи на дискусії, які відбуваються навколо Паризької Кліматичної Угоди,  всі ми усвідомлюємо необхідність  переходити від викопних джерел енергії  до відновлюваних,  щоб зменшувати шкідливі викиди та  робити українську енергетику ефективнішою та  екологічно чистішою.

Народний депутат  підкреслив актуальність  конференції:

Щорічний діалог представників біоенергетичної галузі та народних депутатів, як правило, завершується формулюванням спільних завдань. Так, по больових точках  галузі, які ми обговорювали  на попередніх зустрічах,   вже є  рішення й ухвалено  відповідні закони:  “Про ринок природного газу”, “Про ринок електричної енергії” та “Про Національну Комісію, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг”.   Це ключові документи, які  дають можливість впроваджувати  цивілізований європейський  енергетичний ринок в Україні — прозорий ринок, який дає можливість для конкуренції між різними видами генерації.

Олександр Домбровський  нагадав учасникам конференції про затверджений урядом у 2014 році «Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020» року та розповів про позитивні зрушення в ухваленні необхідного для розвитку відновлюваних джерел енергії законодавства:

У 2015 році парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел”. Тоді  ми дещо змінили коефіцієнти по “зелених тарифах”, скасували місцеву складову, щоб швидше й ефективніше залучати інвесторів у зелену енергетику. Більше того,  вартість однієї Гкал (гігакалорія) тепла,  генерованої з біомаси, ми порівняли з вартістю однієї Гкал,  генерованої з українського газу.  Прийнявши Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про теплопостачання” щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії”,  ми запровадили  економію коштів у 10 %  за рахунок використання енергії біомаси. До того ж,   є приємна новина — уряд прийняв постанову, яка дає можливість дуже швидко впроваджувати цей документ, буквально,  по всій території України.

6

Парламентарій повідомив, що вже найближчим часом  у Верховній Раді  буде зареєстровано законопроект, який стосуватиметься виробництва рідкого біологічного палива:

Використання біомаси як джерела енергії важливе не тільки тому, що в такому разі ми споживаємо свій – український – ресурс і завдяки цьому не витрачаємо валютні кошти, які потрібно віддавати за імпортний природний газ; а, передусім,  тому, що це дає нам можливість не тільки генерувати теплову  та електричну енергію, а й розв`язати проблему утилізації.

Олександр Домбровський наголосив  на актуальності використання відходів як альтернативного джерела енергії:

Хоча, з точки зору визначення, відходи не є біомасою, але вони — колосальний енергетичний ресурс, з одного боку, і колосальна проблема України  — з іншого.

6

Виступ Олександра Домбровського,  в.о.Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки

Презентація:

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit