Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Через 3-4 роки зможемо зовсім відмовитися від імпорту газу»

Олександр Домбровський: «Через 3-4 роки зможемо зовсім відмовитися від імпорту газу»

27.05.2016
| Заходи

Про проблеми в енергетиці України та позитивні тенденції  щодо їхнього розв’язання розповідав сьогодні, 27 травня, в. о. голови комітету Верховної Ради  з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки Олександр Домбровський в ході секторального засідання Вінницького Регіонального Форуму Бізнесу.

—         Сьогодні прийнято захоплюватися реформами, проведеними в Польщі, порівнювати із польським стан нашої економіки. У нас нині ВВП менший, ніж був у 1990 році. Це означає, що на відміну від Польщі, ми йшли не тим шляхом, якщо опинилися в точці 90-их років. Звичайно, можна висловлювати багато критичних зауважень, але варто й розуміти, чому саме зараз так сталося. Раніше  у нас не було війни, в нас не забирали Крим та Донбас. Крім того, Україна прийшла до такої ситуації, тому що витрачала колосальні суми на імпорт природного газу з інших країн і вела неефективну енергетичну політику. Майже протягом всіх років нашої незалежності ми сиділи на газовій голці Росії. Вдумаємось, за цей період Україна  заплатила $100 млрд лише Росії,  без урахування купівлі газу в Туркменістані та інших країнах. Фактично, ми віддали Росії один ВВП нашої держави!

Величезну проблему бачить парламентарій і у високій енергоємності економіки України:

—         Україна споживає газу більше, ніж усі балтійські та скандинавські країни разом. Ми споживаємо газу більше, ніж Франція, при тому, що ВВП Франції  — 2,5 трлн євро, а ВВП України – $100 млрд.

За словами Олександра Домбровського, попри всі проблеми в економіці і, зокрема, в енергетичному секторі, є і позитивні тенденції та шанси зробити Україну енергонезалежною державою:

—         Нині вже маємо можливість купувати газ у Євросоюзі за ринковими цінами. І, зауважу, імпорт постійно скорочується, бо у нас є власний видобуток газу. Так,  перший видобуток за всі роки був стабільним — на рівні 18-20 млрд куб. м. Сподіваємося, через 3-4 роки зможемо відмовитися від імпорту зовсім.

В. о. голови  комітету з питань ПЕК  також повідомив, що, у першому читанні вже прийнято Закон «Про незалежного регулятора», в  парламенті та експертному середовищі тривають  дискусії щодо Закону «Про ринок електричної енергії», із 1 жовтня минулого року запрацював Закон «Про ринок природного газу». Також Україна подала план скорочення рівня викидів, адже це зобов’язання держави після Паризького саміту. Чимало уваги приділяється розвитку альтернативної та відновлювальної енергетики. Отже, процес іде і має бути результативним.

 — Світ глобалізувався та став відкритим, ми розвернули свій корабель від Російської Федерації до Європейського Союзу. І це дуже правильно. Але в ЄС потрібно бути конкурентоздатними. У нас нині є три головні завдання: енергоефективність, енергоефективність і ще раз енергоефективність! Ось що нам конче необхідно! – підсумував Олександр Домбровський.

Народний депутат на Вінницькому Регіональному Форумі Бізнесу презентував учасникам матеріали, підготовлені ним для енергетичного конгресу «ЕнергоВесна — 2016»,  який відбувся 26 травня у Києві.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit