Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Через “енергетичну блокаду” на сході може вийти з ладу енергосистема України»

Олександр Домбровський: «Через “енергетичну блокаду” на сході може вийти з ладу енергосистема України»

15.02.2017
| Коментарі

Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки прокоментував імовірні наслідки «енергетичної блокади» на сході України для  функціонування об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) країни.

БезымянныйСитуація в енергетиці є надзвичайно критичною, — зазначає парламентарій. — Якщо без достатньої кількості вугілля виникнуть перебої у тепловій генерації електроенергії, яка виконує балансуючі функції, то ОЕС може вийти з ладу. Більшість українських ТЕС працює на антрацитовій групі вугілля, яка видобувається на окупованій території. Сьогодні, в силу різних об’єктивних причин, ми не можемо налагодити імпорт вугілля цієї групи з інших точок планети, так само ми не можемо швидко замінити його газовою групою вугілля.
На жаль, маємо значні інституційні обмеження, які залишилися від попередніх періодів. Теплова генерація складає приблизно 35% від загальної генерації електроенергії, 75% якої зосереджено в руках одного монополіста, який свого часу побудував вертикально інтегровану систему: видобуток вугілля, логістика та теплова генерація. Звичайно, в такому разі виникають питання до Антимонопольного комітету: чому він не реагував на ці виклики раніше та чому не реагує на таку монопольну систему сьогодні?
Не варто вважати, що ми вже здобули абсолютну енергетичну незалежність від північного сусіда, який є країною-агресором. Українська об’єднана енергетична система досі працює у синхронному режимі з енергетичною системою Росії та Білорусі. 70% ядерного палива для атомних електростанцій ми і досі купуємо у північного сусіда. Вивозити відпрацьоване ядерне паливо у нас, на разі, є можливість тільки в одну країну, і ця країна є реальним агресором по відношенню до України. Тому будь-які рішення, повинні бути добре виваженими.
Я абсолютно впевнений у тому, що ми повинні забезпечити вугіллям антрацитової групи теплову генерацію країни для стабільної роботи ОЕС, принаймні, до завершення опалювального сезону. Для того, щоб не залишити громадян без тепла і світла, для того, щоб не вимикати балансуючу генерацію та, взагалі, не “завалити” об’єднану енергетичну систему.

Відео за посиланням.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit