Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Для ефективності ринку газу потрібно відокремити функції його транспортування та постачання»

Олександр Домбровський: «Для ефективності ринку газу потрібно відокремити функції його транспортування та постачання»

У Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл на тему «Реформа корпоративного управління і відокремлення функцій із транспортування та постачання природного газу НАК «Нафтогаз України» (Unbundling) — важливі шляхи для забезпечення енергетичної безпеки України».

Олександр ДомбровськийДо роботи у круглому столі долучилися  Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин,  Голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв та Янез Копач, Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства, народні депутати України, представники органів державної влади, міжнародних організацій, гравці ринку та експерти.

Перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський наголосив:

Однією з вимог Третього енергетичного пакету та нашим завданням на найближчий період, відповідно до вимог Закону України «Про ринок природного газу», є здійснення цілеспрямованих кроків щодо впровадження принципу “відокремлення” (unbundling) з метою усунення головної передумови існування монопольного положення вертикально-інтегрованих компаній на ринку, зокрема – володіння інфраструктурою постачання та розподільчими мережами, що надає можливість монопольно контролювати безпосередній доступ до кінцевого споживача. НАК Нафтогаз – це вертикальна інтегрована компанія, яка знаходиться у володінні держави. Тому unbundling є обов’язковим, відповідно до наших зобов’язань за Третім енергетичним пакетом та у відповідності до чинного закону про Ринок природного газу.

Учасникам круглого  столу було представлено дві моделі від Міненерговугілля та НАК «Нафтогаз», а також прозвучали позиції МВФ, ЄБРР Світового банку та Сектетаріату Енергетичного Співтовариства.

Олександр Домбровський також зазначив, що Фонд державного майна України повинен мати відношення до процесу реформування Національної акціонерної компанії «Нафтогаз». У той же час, Фонд повинен суттєво підвищити ефективність своєї роботи.  Питання впровадження принципу “відокремлення” функцій із транспортування та постачання природного газу дуже важливе, адже від нього залежить ефективність ринку газу в Україні.

Додатково: Міністерство енергетики та вугільної промисловості України опублікувало повну версію концепції

Відеозапис Круглого стілу на тему «Реформа корпоративного управління і відокремлення функцій із транспортування та постачання природного газу НАК «Нафтогаз України» (Unbundling) — важливі шляхи для забезпечення енергетичної безпеки України» :

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit