Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський допоміг збудувати церкву в селі, де священиком був його прапрадід

Олександр Домбровський допоміг збудувати церкву в селі, де священиком був його прапрадід

14.10.2017
| Заходи

Сьогодні, 14 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, у селі Байківка  Калинівського району освятили новозбудований храм на честь ікони Божої Матері «Покрова Богородиці».

Чин освячення церкви та першу літургію тут здійснив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

22494777_1693609687349764_1812969988_oЗа словами Владики, свято Покрови настільки особливе для українців, що тільки у Вінницькій єпархії уже понад 40 храмів названі на честь цього празника.

Храми, які ми будуємо на землі, не потрібні Богу, вони потрібні тут нам, щоб у цих рукотворних храмах ми могли будувати нерукотворні – храми наших душ і сердець. Відвідуючи церкву, беручи участь у Таїнствах Христових, ми отримуємо благодатну силу, яка долає наші гріхи і дає нам можливість слідувати за правдою Божою, за євангельською істиною, — сказав після святкового богослужіння митрополит Симеон.

А настоятель церкви отець Володимир нагадав прихожанам слова Апостола Павла про те, що в кожному храмі має перебувати Бог та молитва.

Ми повинні з вами повернутися до свого коріння, своєї релігії. Бо нація наша буде будуватися тільки тоді і ми будемо мати сильну українську державу тоді, коли ми будемо будувати її на християнських засадах. Бо споконвіку наші діди-прадіди будували її так, – зазначив отець Володимир.

За словами сільського голови Байківки Тетяни Гнатюк, ідея спорудити новий храм виникла у селі близько 10-ти років тому, адже стара церква ще тоді була в дуже аварійному стані.

На паперову роботу ми витратили набагато більше часу, ніж на саме будівництво, адже камінь заклали взимку 2014-го року і вже за три роки маємо чудовий новий храм. Збудували церкву спільними зусиллями: дуже багато допомогли нинішні орендарі земельних паїв, підтримав також народний депутат України Олександр Домбровський, мешканці села давали – хто скільки міг. Загалом храм обійшовся приблизно у мільйон гривень, — розповідає Тетяна Гнатюк.

Місцева жителька Валентина Рябишина була ідейним натхненником будівництва церкви і з самого початку всі організаційні питання лягли на її плечі.

2014-го року на свято Катерини ми освячували місце під цей храм. Потім щомісяця почали громадою збирати гроші. І так потроху накопичували. Допомагали підприємці, суттєво підтримав народний депутат Олександр Домбровський. Спочатку я шукала, як вийти на нього, але коли він дізнався, що ми починаємо будувати церкву, сам приїхав до мене додому і запропонував допомогу, — говорить Валентина Рябишина.

Байківка, за словами Олександра Домбровського, — не чуже для нього село: звідси походить його родина. А прапрадід нинішнього парламентарія свого часу був тут священиком.

Церква, у якій служив мій прапрадід, уже давно зруйнована, була там, де зараз сільрада. Це – вже історія. Але Байківка — це село, в якому я виріс, тут народився мій батько, народився мій дід, прадід… Для мене дуже важливо разом з родиною мати безпосередній стосунок до духовного відродження цієї нашої колиски. Дуже важливо, щоб люди приходили, молилися, мали можливість спілкуватися з Господом, спілкуватися з самими собою. Тому для нашої родини це – дуже велика подія, — каже Олександр Домбровський.

У дарунок для нового храму від своєї родини народний депутат приніс ікону Почаївської Божої Матері. До речі, таку ж новій церкві подарував і Владика Симеон. Кажуть – не змовлялися, швидше – обоє однаково зичать заступництва Богородиці для Байківки та всієї України.

За інформацією: ВінницяОк

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit