Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Економічне зростання України залежить від використання енергоефективних технологій»

Олександр Домбровський: «Економічне зростання України залежить від використання енергоефективних технологій»

17.09.2015
| Заходи

16 вересня в Києві відбулася II Міжнародна конференція «Енергоефективність в промисловості, АПК та ЖКГ». Участь в обговоренні актуальних питань енергетичної сфери взяли народний депутат України перший заступник голови парламентського Комітету  з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Олексій Рябчин, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, експерт Групи підтримки України Європейської Комісії Кшиштоф Герульські, представники Секретаріату Енергетичного Співтовариства, ЄБРР, НЕФКО, Ощадбанку, Укргазбанку та бізнесових кіл.

Олександр Домбровський відзначив результативність спільної роботи громадськості, представників бізнес-середовища, парламентаріїв, Уряду та Держенергоефективності щодо підготовки та прийняття законів у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності.

Народний депутат підкреслив, що економічне зростання України напряму залежить від рівня забезпечення енергоносіями, потенціалу енергоефективних технологій та рівня їх використання у всіх галузях національного господарства.

—   Енергоефективність беззаперечно є одним із пріоритетів енергетичної політики України, — сказав Олександр Домбровський. – Проте,  незважаючи на таку очевидність, робота у цьому напрямку була фрагментарною,  і використання енергії залишається надмірним. Впровадження заходів з енергоефективності домогосподарствами та компаніями, а також державними органами, за міжнародними стандартами залишається низьким. Обсяг енергії, що використовується для виробництва одиниці товарів і послуг (тобто на одиницю ВВП) в Україні перевищують рівень:  Великобританії – в 4,8 рази; Туреччини – в 3,8 рази;  Польщі – в 3 рази;  Білорусі —  в 1,8 рази; середнього показника для Європейського Союзу – в 3,8 рази;  для світу, в цілому,  – в 2 рази.

—         Нині світовий тренд – це спад інтенсивності використання енергії. У Європі та Китаї він чітко спостерігається вже  в 2014 році, — додав парламентарій.

Олександр Домбровський навів такі дані: в Україні підприємства теплокомуненерго разом з населенням споживають близько 24 млрд куб.м газу. Народний депутат переконаний, що в межах данного обсягу споживання країна має великий потенціал для економії – 12-14 млрд  куб.м газу.

—                   Підписавши угоду про асоціацію з ЕС,  Україна зобов’язалася відповідати високим європейським стандартам з енергоефективності та брати участь у енергетичному ринку, — зазначив перший заступник голови парламентського Комітету  з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. — Відповідно до цих зобов’язань Україна, у якої сьогодні найнижча енергоефективність в світі, повинна стати ближчою до європейських держав, де діє одна з найбільш енергоефективних економік. Фактично, це означає впровадження європейських норм для підвищення енергоефективності. Вони охоплюють різні сфери: від удосконалення системи центрального опалення до більш відкритого енергетичного ринку, що дозволяє конкурувати з новими європейськими компаніями.

Олександр Домбровський наголосив: «Сьогодні  нормативно-правове забезпечення є базовою складовою підвищення енергоефективності, запровадження енергозберігаючих технологій та проведення енергетичної реформи в цілому».

Народний депутат нагадав учасникам конференції про вже прийняті у 2015 році важливі закони в сфері енергетики. Зокрема, це — Закон  «Про ринок природного газу»;  Закони  «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації)»;  Закон «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії»  та  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Відзначив Олександр Домбровський і законопроекти, які необхідно прийняти найближчим часом: «Про ринок електричної енергії України»;«Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання сферах енергетики та комунальних послуг»; «Про енергетичну ефективність»; «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг».

Парламентарій упевнений, що прийняття цих документів сприятиме входженню України в європейську енергетичну систему, забезпечить енергонезалежність держави, причому, поза увагою не залишаться й інтереси споживачів.

Довідка. Стаття 338 Глави 1 Розділу 5 Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС визначає:

1. Cприяння енергоефективності та енергозбереженню, у тому числі шляхом формування політики щодо енергоефективності та структури права і нормативно-правової бази з метою досягнення значного прогресу відповідно до стандартів ЄС, зокрема ефективну генерацію, виробництво, транспортування, розподіл та використання енергії, на основі функціонування ринкових механізмів, а також ефективного використання енергії при застосуванні обладнання, освітленні та у будівлях;

2. Розвиток та підтримка відновлювальної енергетики з урахуванням принципів економічної доцільності та охорони навколишнього середовища, а також альтернативних видів палива, зокрема стале виробництво біопалива і співробітництво у сфері нормативно-правових питань, сертифікації та стандартизації, а також технологічного і комерційного розвитку.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit