Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Електроенергія – чи не єдиний енергетичний товар, який сьогодні може експортувати Україна»

Олександр Домбровський: «Електроенергія – чи не єдиний енергетичний товар, який сьогодні може експортувати Україна»

23.05.2016
| Заходи

20 травня Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки разом з Центром Разумкова провів Фахову дискусію «Інтеграція електроенергетичної системи України з ENTSO-E як фактор енергетичної безпеки країн Східної та Центральної Європи».

У дискусії взяли участь народні депутати України, представники профільного міністерства, представники європейських енергетичних компаній та енергетичного співтовариства, депутати Європарламенту, експерти.

Під час дискусії були розглянуті  питання:

  1. Роль української електроенергетики для енергетичної безпеки країн Центральної Європи.
  2. Проблеми синхронізації ОЕС України з ENTSO-E та визначення пріоритетних інфраструктурних проектів для України щодо інтеграції з мережами ЄС.
  3. Реформування енергетичних ринків України на засадах Третього енергетичного пакету ЄС та експортні можливості української електроенергетики.

—         На мій погляд, підписавши Угоду про асоціацію з Європейський Союзом, Україна однозначно визначила вектор свого руху. Тому в українських законодавців є величезний сектор роботи в напрямку імплементації Третього енергетичного пакету ЄС, – зазначив в.о. голови Комітету Олександр Домбровський.

Парламентарій проінформував польських колег та присутніх про поточну законотворчу діяльність в напрямку інтеграції енергетичних ринків України: «Верховною Радою України в 2015 році був прийнятий Закон України «Про ринок природного газу». А 18 травня члени парламентському Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендували Верховній Раді України прийняти 2 стратегічно важливих енергетичних законопроекти: проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. №4493, внесений КМУ) за основу в першому читанні та проект Закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (реєстр. №2966-д) в другому читанні. Тепер у нас є всі підстави вважати, що на найближчих пленарних засіданнях дані законопроекти будуть розглянуті на пленарному засіданні парламенту. Без прийняття вищезгаданих нормативно-правових актів в Україні буде неможливо сформувати конкурентний ринок електроенергії».

Народний депутат акцентував увагу учасників дискусії на сучасних європейських вимогах та трендах енергетики: «Європейське Співтовариство якомога активніше намагається розвивати відновлювану енергетику. В рамках міжнародного екологічного саміту у Парижі (COP21)12 грудня ухвалили нову глобальну кліматичну угоду. Крім того, відповідно до вимог Директиви №2009/28/ЄС про сприяння використанню енергії з відновлювальних джерел, у 1 жовтня 2014 року був затверджений Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020, який передбачає досягнути 11% частки енергії, отриманої із ВДЕ в кінцевому енергоспоживанні до даного періоду».

Олександр Домбровський підсумував: «Серед енергетичних товарів ми маємо найбільший експортний потенціал саме в електроенергетиці, адже вугілля, нафту та природний газ ми сьогодні імпортуємо. А електричну енергію ми можемо експортувати,  і в цьому напрямку нам треба рухатись»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit