Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Енергетичне законодавство має захищати інтереси кінцевих споживачів»

Олександр Домбровський: «Енергетичне законодавство має захищати інтереси кінцевих споживачів»

30.09.2016
| Заходи

Сьогодні, 30 вересня, Олександр Домбровський,  в.о. Голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки взяв участь у зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

unnamedНародний депутат обговорив з представниками Асоціації законодавчі ініціативи в сфері енергетики.

Олександр Домбровський розповів про актуальні питання законодавчого забезпечення енергетичних реформ:

Минулого тижня у Верховній Раді України вдалося провести, без перебільшення, довгоочікуваний «енергетичний» день. Обговорення питань порядку денного були дуже емоційні та гарячі. Не зважаючи на це, нам вдалося ухвалити надзвичайно важливі для енергетичної галузі рішення. Так, було прийнято проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (№2966-д) в другому читанні та в цілому. Я завізував всі необхідні документи, тепер  чекаємо на підписання законопроекту Головою Верховної Ради та Президентом України. Також у четвер було прийнято за основу в першому читанні проект Закону про ринок електричної енергії України (№4493). Нині ми ретельно розглядаємо всі пропозиції, а також очікуємо активної та професійної дискусії в ході підготовки законопроекту №4493 до другого читання. Крім того, депутати підтримали проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо страхового запасу природного газу) (№3617) в другому читанні та в цілому. Незалежний енергетичний регулятор, ринок електричної енергії та ринок природного газу – це перший важливий блок енергетичних реформ України. Наступний важливий блок – це енергоефективність. У найближчий період парламент має розглянути пакет законопроектів з енергоефективності.  І третій блок енергетичних реформ – це розвиток відновлювальної енергетики. Верховна Рада України також ухвалила  проект Закону про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (№4334) за основу в першому читанні, тобто зробила серйозний крок у напрямку газозаміщення.  Прийняття законопроекту в цілому створить стимули для виробників тепла з альтернативних видів палива. Тому готуємо даний нормативно-правовий акт до розгляду у другому читанні.

Також на зустрічі парламентарій приділив увагу  питанням забезпечення умов функціонування ринку природного газу, врегулювання небалансів електричної енергії, оновлення Енергетичної стратегії України та високотехнологічного розвитку енергетичної галузі.

Представники Європейської Бізнес Асоціації, в свою чергу, подякували Олександру Домбровському за плідну співпрацю з Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Довідка. Європейська Бізнес Асоціація була заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні.

Об’єднуючи понад 900 компаній, Європейська Бізнес Асоціація є однією з наймасштабніших спільнот бізнесу, які працюють на українському ринку. Серед членів Асоціації – компанії-лідери, які розділяють кращі європейські цінності ведення бізнесу.

Сфери діяльності:

захист інтересів іноземних та вітчизняних інвесторів на найвищому державному рівні;

сприяння співпраці компаній-членів і налагодження тісних контактів між ними;

допомога підприємствам у розвитку на українському ринку;

забезпечення компаній-членів комплексною інформацією про те, що відбувається в країні та на її регуляторному полі.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit