Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: “Генеруючим компаніям, обленерго, споживачам потрібно долучатися до впровадження нового ринку електроенергії”

Олександр Домбровський: “Генеруючим компаніям, обленерго, споживачам потрібно долучатися до впровадження нового ринку електроенергії”

25.10.2017
| Заходи

24 жовтня у Києві відбулось засідання Ради Оптового Ринку електричної енергії України, в якому  взяли участь в.о. Голови Комітету ВР з питань ПЕК, представники уряду, НКРЕКП та керівник ДП “Енергоринок”. На заході обговорювали актуальні проблеми впровадження нової моделі ринку електричної енергії в Україні та можливі шляхи їх розв`язання.

Олександр Домбровський, в.о. Голови профільного парламентського Комітету, Співголова Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії, зазначив:

^C8F46F2336F11B66DB698DEC2C1A739213084F434FC3451A43^pimgpsh_fullsize_distr— Вважаю, що впровадження нової моделі ринку електричної енергії повинне бути забезпечене консолідованими діями Комітету ВР з питань ПЕК, уряду, НКРЕКП, представники яких входять до Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії, та всіма учасниками ринку.

На засіданні також йшлося про заборгованості, які існують між учасниками ринку, та проблеми, пов’язані із державною допомогою, яка надається представникам сектору електроенергетики. Парламентарій наголосив на важливості їх швидкого розв`язання та закликав учасників дискусії до спільної синхронної роботи в цьому напрямку:

— Є величезні борги на ринку електричної енергії, які до 1 липня 2019 року однозначно потрібно погасити. Щоби ринок почав ефективно працювати, нам необхідно в професійному колі обмінятися думками, аби зрозуміти, як синхронізувати процес запровадження нового ринку електричної енергії.

За підсумком засідання було ухвалено рішення про розробку необхідних законодавчих ініціатив для усунення перешкод у запровадженні нового ринку електричної енергії. До роботи із створення документів планується долучити представників відповідних державних інституцій та електроенергетичного сектору, які зможуть запропонувати на розгляд свої пропозиції щодо врегулювання проблемних питань на шляху реалізації нової моделі ринку електричної енергії.

^4B0AA2963B11C3A4D3948B9E0DB84A275DBEA89E118708535A^pimgpsh_fullsize_distr

Довідка. Закон України “Про ринок електричної енергії” було прийнято Верховною Радою у квітні 2017 року. Мета Закону — створити ринкові умови в електроенергетиці України і в такий спосіб дати можливість споживачам обирати постачальників електричної енергії.

Для імплементації документу при Кабінеті Міністрів України було створено Координаційний Центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії на чолі з Віце-прем’єр-міністром Володимиром Кістіоном та в.о. Голови парламентського Комітету з питань ПЕК Олександром Домбровським.

Відповідно до положень Закону, передбачено перехідний період у 2 роки від моменту його введення в дію. Цей період повинен дати можливість усунути наявні проблеми в електроенергетиці та провести реформу з мінімальним дискомфортом для споживачів. Нова модель ринку електричної енергії має повноцінно запрацювати з 1 липня 2019 року.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit