Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Лібералізація ринку електроенергії в Україні – це вимога часу, ми зробили до цього черговий крок»

Олександр Домбровський: «Лібералізація ринку електроенергії в Україні – це вимога часу, ми зробили до цього черговий крок»

31.03.2016
| Заходи

30 березня  на засіданні  Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки парламентарії  рекомендували Верховній Раді України прийняти проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. №4196 від 10.03.2016, внесений КМУ) за основу в першому читанні.

Розпочинаючи розгляд законопроекту, перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, перш за все, подякував за допомогу в  підготовці нормативно-правового акту Директору Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезу Копачу, Голові енергетичного комітету Групи підтримки України Європейської Комісії Торстену Волерту та всім іншим європейським партнерам.

Олександр Домбровський  наголосив:

—         Результатом нашої спільної роботи має стати ухвалення закону, який створить ефективне конкурентне середовище на ринку електричної енергії з урахуванням вимог Третього Енергетичного пакету ЄС.

Зважаючи на досвід прийняття Закону України «Про ринок природного газу» торік парламентарій зазначив:

—         Розглядаючи даний законопроект, ми також  повинні чітко розуміти  стан підготовки вторинного законодавства, яке необхідне для реалізації норм Закону. Нині виконується графік підготовки всіх необхідних документів. Найголовніше, щоб ми винесли проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» на розгляд  пленарного засідання парламенту.

Підтвердив позицію пана Домбровського Янез Копач:

—         Я вірю, що це буде перший нормативно-правовий акт України, все вторинне законодавство до якого, буде готове до його прийняття в парламенті.

Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства  також підкреслив, що основним пріоритетом є розробка та прийняття якісного законопроекту, який буде корисним для кінцевих споживачів.

Олександр Домбровський, підбиваючи підсумки обговорення законопроекту, сказав:

—         За свій парламентський досвід я ще не зустрічав ідеального законопроекту. Але сьогодні нам потрібні зрозумілі та прозорі правила гри на ринку електроенергії. Я чітко усвідомлюю больові точки даного законопроекту, попереду ще палкі професійні дискусії та сотні правок. Проте, без розгляду законопроекту в першому читанні ми не зможемо почати процес реформування ринку електроенергії.

Довідка. Реалізація проекту Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. №4196 від 10.03.2016, внесений КМУ) сприятиме реформуванню та подальшому розвитку енергетичної галузі, виконанню  Україною зобов’язань після  підписання угоди про членство в Енергетичному Співтоваристві. А це, в свою чергу, стимулюватиме надходження інвестицій в енергетичну галузь, справедливу конкуренцію між виробниками електричної енергії та між постачальниками в умовах рівних прав і можливостей, розвитку конкуренції шляхом вдосконалення правил роботи ринку, недопущення дискримінації учасників ринку, можливість інтеграції в європейські ринки електричної енергії.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit