Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Лісопарк – символ Вінниці і вирубувати його – неправильно»

Олександр Домбровський: «Лісопарк – символ Вінниці і вирубувати його – неправильно»

Університетська клініка Вінниці потрібна, але не ціною вирубки майже семи гектарів Лісопарку, – вважає народний депутат України Олександр Домбровський. За його словами, при бажанні, для клініки можна було б підшукати інше місце.

Олександр Домбровський

— Виникає низка запитань, на які ми, поки що, не маємо відповідей: чи потрібно для університетської клініки майже 7 гектарів території? Чи не достатньо одного або двох гектарів? Чи не краще було б цю клініку побудувати на території медичного університету, якщо вже виділяються під це гроші – там і матеріальна база, й інфраструктура є – все буде поряд, не потрібно нікуди їздити, – говорить Олександр Домбровський.

За його словами, свого часу розглядалась можливість переобладнати під університетську клініку нинішній обласний диспансер радіаційного захисту.

— Ми розглядали різні варіанти, щоб у Вінниці була ця клініка. У нас, наприклад, є госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни, а цих людей, на жаль, з кожним роком стає все менше, і ми розуміємо, що наступить момент, коли контингент для цього госпіталю стане дуже малим. Тоді можна було б чорнобильців перевести в цю лікарню, а в центрі міста вивільнити приміщення, щоб створити університетську клініку.

Крім того, вважає Олександр Домбровський, не зовсім правильно розпочинати новий надзвичайно дорогий проект в умовах, коли у Вінницькій області не завершено вкрай болючу медичну реформу, а економічна ситуація в країні далека від оптимістичної.

— У Вінниці є символи. І Лісопарк – один із символів міста Вінниці. Вирубувати майже 7 гектарів лісу заради дуже красивої, але, на мій погляд, в сьогоднішніх реаліях романтичної, нездійсненої  ідеї, не зовсім правильно. Якщо тільки проект клініки коштує 11 мільйонів гривень, а це – це 3-5% від загальної вартості будівництва, думаю, вартість самої клініки  може бути близько 250 мільйонів гривень. Я офіційно заявляю, як людина, яка розбирається в економічних процесах: держава ні цього, ні наступного року не зможе виділити достатню суму для того, щоб ефективно розпочати цей процес. Тому я б на місці влади сьогодні відкоригував би і змінив би акценти в медичній реформі, для того, щоб це справді була реформа для людей. А потім можна було б думати, як зробити ефективну університетську клініку: чи її потрібно будувати, чи переобладнати якесь приміщення. У такій економічній ситуації, яку нині переживає Україна, в умовах відтоку інвестицій, в умовах, коли скорочується експорт, зростає негативний торговельний баланс, розпочинати нові проекти, не завершивши попередні, – принаймні, не по-господарськи, – зазначив Олександр Домбровський.

Він також нагадав, що досі у Вінниці не завершено хірургічний корпус обласної лікарні імені Пирогова, не закінчено усі об’єкти, які будує медичний університет, далеко не все зрозуміло із реформуванням медичної сфери області.

— В умовах, коли ми пробуємо щось реформувати при відсутності на це грошей, це трансформується просто в профанацію. У мене відбувається багато зустрічей, в тому числі з медиками. Такої жорсткої негативної реакції, як стосовно цієї так званої реформи, я давно не чув. Тому для того, щоб говорити про ефективну систему охорони здоров’я, в тому числі – про університетську клініку, ми повинні бачити загальну картину того, що відбувається в медицині. Ми повинні чітко розуміти, скільки госпітальних округів у нас буде, які об’єкти в процесі медичної реформи у нас скоротяться, яка нерухомість звільниться в обласному центрі, Вінницькому чи найближчих районах, і що ми будемо з цим робити. Може, давайте, закінчимо будувати те, що у нас вже є, модернізуємо, створимо нормальні умови для всіх лікарів, а потім перейдемо до наступного етапу – створення університетської клініки, – наголосив Олександр Домбровський

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit