Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Маємо зробити конкурентною українську теплову енергію з альтернативних джерел»

Олександр Домбровський: «Маємо зробити конкурентною українську теплову енергію з альтернативних джерел»

14.12.2016
| Заходи

Сьогодні, 14 грудня, у Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки проходить засідання робочої групи з підготовки проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (№4334) до розгляду у другому читанні.

05299e2287a53cbcb4ed7186577cdce8dc7167a472107bdf72pimgpsh_fullsize_distrПро важливість ухвалення цього законопроекту Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету,  написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук наступне:

Нині запаси природного газу у підземних сховищах України складають близько 13 млрд. куб. м. Країні необхідно збільшувати використання власних енергетичних ресурсів. На разі, виробники теплової енергії з відновлюваних джерел поставлені в нерівні умови з тими, хто використовує газ. Ми повинні створити законодавчу базу для конкурентного використання власних енергетичних ресурсів.

22 вересня 2016 року проект Закону про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії (№4334) був прийнятий в першому читанні за основу.

Законопроект передбачає:
— передача органам місцевого самоврядування повноважень щодо встановлення тарифів та ліцензування господарської діяльності з виробництва, транспортування і постачання теплової енергії з альтернативних джерел;
— встановлення тарифів на теплову енергію, що виробляється з відновлюваних джерел, на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

Законопроект №4334 підтримують Біоенергетична асоціація України, Український союз промисловців та підприємців, Український пелетний союз, Українська асоціація відновлюваної енергетики, Асоціація міст України, Клуб мерів, Асоціація біоенергетичних структур, USAID, NEFCO, Європейсько-українське енергетичне агентство, Датське Енергетичне Агентство, Громадська рада при Держенергоефективності, Громадська організація «Енергійна країна», Київська ОДА, Одеська ОДА, Савранська РДА, Олександрійська міська рада, Чабанівська селищна рада, Хмельницька міська рада, Острозька міська рада, Тернопільська міська рада, Дубенська міська рада.

Ухвалення законопроекту №4334 є дуже важливим для енергетичної безпеки України.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit