Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Ми проголосували законопроект, який захищає інтереси простої української сім’ї, а не олігархів»

Олександр Домбровський: «Ми проголосували законопроект, який захищає інтереси простої української сім’ї, а не олігархів»

12 квітня  Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)». «За» законопроект №2966-д проголосувало 285 народних депутатів.

Із парламентської трибуни законопроект представив в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. Парламентарій наголосив, що законопроект №2966-д про створення в Україні незалежного регулятора заслуговує на особливу увагу та мусить бути ухвалений в першому читанні, з можливістю доопрацювання до другого читання.

—        Цей законопроект – один із трьох фундаментальних законопроектів, яких від нас очікують наші партнери, і за якими Україна взяла зобов’язання перед Європейським Союзом в рамках Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом та Коаліційної угоди, які повинні неухильно виконуватись, — зазначив Олександр Домбровський. — Законопроект №2966-д  — із того пакету, який прив’язаний до фінансової підтримки (1,8 мільярдів доларів) Європейського Союзу, бо дія закону  спрямована на  швидке, рішуче та прозоре реформування енергетичного сектору України. Документ був внесений Урядом, розглянутий у Верховній Раді, повернутий в Комітет для того, щоб доопрацювати в першому читанні і знову повернутий сюди для голосування. В процесі дискусій, які відбувалися в залі Верховної Ради та обговорень в Комітеті було декілька ключових моментів, які стосувалися створення незалежного регулятора. Йдеться, фактично де-факто і де-юре,  про створення національного регулятора, що діятиме у сфері енергетики як Національний банк у сфері фінансів. Які ключові моменти у нас були в дискусіях при обговоренні  формули цього законопроекту? Йшлося про те, що буде 7 незалежних членів НКРЕКП, які будуть обиратися на 7 років. Дискусія  йшла й відносно Номінаційної комісії, яка повинна складатись із п’яти найбільш авторитетних, професійних експертів в галузі енергетики і енергетичних послуг, і які повинні рекомендувати на відкритому конкурсі тих кандидатів в члени НКРЕКП,  яких буде потім призначено указом Президента.

Народний депутат пояснив, що законопроектом передбачається визначення Комісії як постійно діючого незалежного державного колегіального органу, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль діяльності суб’єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

— Одним із завдань законопроекту, — сказав Олександр Домбровський, — є створення передумов сталості державного регулюючого впливу на діяльність суб’єктів природних монополій у сфері енергетики через рішення НКРЕКП, що дозволить уникнути різких коливань в умовах господарювання суб’єктів, діяльність яких регулюється НКРЕКП, зробить таку діяльність прогнозованою.

Парламентарій підкреслив, що дискусії, які супроводжували копітку роботу над цим законопроектом, були дуже гарячими, адже нормативно-правовий акт, розроблений Кабміном, мав чимало суттєвих недоліків.

—         Співавторами після доопрацювання цього законопроекту є представники всіх депутатських фракцій, які представлені в цьому парламенті. Крім того, документ пройшов широке коло обговорень в експертному середовищі.

На думку Олександра Домбровського, законопроект ще не є досконалим, але прийняття документу в першому читанні дасть можливість якнайшвидше доопрацювати його.

Після активного обговорення законопроекту, парламентарії прийняли його в першому читанні 285 голосами.

Дякуючи колегам за підтримку, Олександр Домбровський сказав:

—         Щиро дякую  за професійну і плідну дискусію, яка щойно відбулася. Обіцяю від імені комітету врахувати всі зауваження, які  були між першим і другим читанням. І ще одне: чому ми сьогодні повинні були проголосувати в першому читанні за цей законопроект? Тому що наші вороги радіють, що в Україні  — політична криза, що в країні ніби не можна знайти політичний консенсус, але, коли в цих умовах Верховна  Рада демонструє стабільність, коли ми голосуємо знакові законопроекти, в центрі яких стоять не інтереси олігархів, а інтереси простої української сім’ї щодо зрозумілих і прозорих тарифів, коли йдеться про правильну енергетичну стратегію і безпеку в державі,  вважаю, що це буде маленькою, але перемогою українського парламенту.

Довідка. Законопроект «Про Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)». складається з чотирьох розділів, статтями яких встановлюються особливості організації діяльності НКРЕКП, її функції та повноваження, порядок підготовки рішень Комісії, особливості здійснення контролю на ринках енергетики та комунальних послуг.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit