Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський на «Турнірі чемпіонів»: «Має майбутнє та країна, яка інвестує в освіту»

Олександр Домбровський на «Турнірі чемпіонів»: «Має майбутнє та країна, яка інвестує в освіту»

30.04.2016
| Заходи

У Вінниці сьогодні, 30 квітня, стартувала Всеукраїнська комплексна олімпіада з математики, фізики та інформатики «Турнір чемпіонів». Уже 23 роки поспіль вона проходить на базі фізико-математичної гімназії №17, збираючи інтелектуалів з усієї країни. Це переможці четвертих етапів Всеукраїнських олімпіад з усіх трьох предметів. Цьогоріч до Вінниці позмагатися за звання чемпіонів приїхало близько 160 учасників, представників 13 найсильніших навчальних закладів фізико-математичного спрямування.

– В Україні та країнах СНД нині немає аналогів «Турніру чемпіонів». Бо тут діти змагаються  одночасно із трьох предметів – математики, фізики й інформатики. Ці предмети — тісно між собою пов’язані,  й усі наукові досягнення – минулі, теперішні та майбутні – базуються саме на точних науках. Крім того, ми єдині в Україні, де після закінчення олімпіади діти отримують свої робочі зошити, перевірені  журі. Жодна олімпіада не ризикнула досі цього зробити, – сказав під час відкриття ініціатор створення олімпіади, викладач фізики та інформатики у ФМГ№17, Заслужений вчитель України Юрій Пасіхов.

За його словами, до складу журі, окрім науковців, входять також  керівники усіх команд-учасників, тож вони також долучаються до перевірки робіт своїх учнів. Оцінки виставляє вся рада журі.

Юрій Пасіхов не міг не згадати той факт, що цьогоріч Міністерством освіти і науки України було припинено фінансування останнього – четвертого – етапу предметних  олімпіад.

– Якщо так вирішили зекономити кошти, то економія там дуже мізерна. Дякуючи людям, які нині працюють у царині науки, нам вдалося провести Всеукраїнську олімпіаду з фізики. Гроші надсилали науковці, працівники і керівники ІТ-компаній, які самі колись пройшли всі олімпіади і завдяки цьому змогли досягти високих успіхів нині. Багато з них є випускниками нашої гімназії. Бо вони розуміють, що наука є рушієм розвитку країни.

Як ніхто це розуміє і народний депутат України від Вінниччини Олександр Домбровський. Саме він 23 роки тому допоміг Юрію Пасіхову реалізувати ідею створення  «Турніру» і протягом всього часу є головним спонсором заходу та головою опікунської ради олімпіади.

– Вінницькій фізико-математичній гімназії №17 вдалося створити дуже привабливу систему інтелектуальної конкуренції. В першу чергу, це завдяки тим українським педагогам, які є патріотами своєї держави, своєї роботи.  Таким є Заслужений вчитель України Юрій Якович Пасіхов.  І  «Турнір чемпіонів»  завдяки роботі таких відданих педагогів став престижним заходом, бо він є найбільш конкурентним, адже учням потрібно бути найкращими одразу в трьох предметах. І якщо ми назвемо найрейтинговіші за рівнем знань середні навчальні заклади України, то всі вони представлені на цьому «Турнірі», – зауважив Олександр Домбровський.

За його словами, завдяки інвестиціям в освіту і підтримці науковців країна може розраховувати на власний розвиток та гідне світове визнання.

– Сьогодні найсильнішими країнами є ті, які здатні сконцентрувати інтелектуальний науковий потенціал. Ті країни, які інвестують в систему середньої освіти, вищої освіти, спеціалізованої освіти, ті країни, які створили систему серйозного діалогу між вищою освітою і найсучаснішими компаніями, є найбільш конкурентними в економіці. Та, країна, яка не інвестує в освіту, – не має майбутнього. Країна, яка не здатна конвертувати свої інвестиції  в освіту, економіку і підвищення рівня життя власного народу, має великі проблеми, – наголосив народний депутат.

За багаторічною традицією,  Олександр Домбровський офіційно  оголосив відкриття  «Турніру чемпіонів».  Тепер в учасників олімпіади є три дні, аби впоратися із поставленими завданнями і довести вкотре свою першість.

Сьогодні, 30 квітня, вони розв’язуватимуть задачі з математики, 1 травня – з фізики, 2 травня – з інформатики. Змагання проходять як в особистому, так і в командному заліках.  У старшій групі  чемпіонські титули виборюють  учні 10-11 класів,  в рамках «Турніру» відбуваються й  змагання юніорів – учнів 8-9 класів.

Результати інтелектуальних змагань стануть відомі 3 травня — о 14-й годині в актовій залі гімназії відбудеться нагородження чемпіонів.

Довідка: Організаторами олімпіади є  Департамент освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, Департамент освіти Вінницької міської ради,  Вінницький національний технічний університет, фізико-математична гімназія № 17 м. Вінниці. «Турнір чемпіонів» щороку проходить під патронатом Олександра Домбровського.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit