Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: “Необхідно змінити парадигму розвитку зеленої енергетики в Україні” (відео)

Олександр Домбровський: “Необхідно змінити парадигму розвитку зеленої енергетики в Україні” (відео)

10.10.2017
| Заходи

Сьогодні, 10 жовтня,  в Комітеті Верховної Ради України з питань паливного енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл “Нові підходи до стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел”.

В обговоренні взяли участь народні депутати України, представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, голова НКРЕКП,  представники Держенергоефективності, ЄБРР, Представництва ЄС та Посольства Великої Британії в Україні, енергетичні компанії, експерти та ЗМІ.

22264527_1578482162171958_851966547_n111Відкриваючи засідання круглого столу,  Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету ПЕК наголосив на тому, що  в Україні є чинний закон, який регулює питання розвитку генерації з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ),  і ніхто не має права змінювати “правила гри” для інвесторів. Проте, на його думку,  діючі правила не ідеальні:

Ми повинні усвідомлювати, що ті правила гри, які нині є на ринку відновлюваних джерел енергії в Україні, не є оптимальними. Ціна одного кіловату “сонячної” енергії є абсолютно зависокою.

Парламентарій звернув увагу на значну диспропорцію між обсягами генерації з ВДЕ та обсягами платежів на енергетичному ринку:

За результатами першого півріччя 2017 року, в загальному обсязі генерації в Україні ВДЕ посідають приблизно 1,4%, а обсяг коштів, які ВДЕ забирає з ринку, — 8%. Необхідно змінити парадигму розвитку зеленої енергетики в Україні.

 

22414607_1438907172897568_153167746_n

Обговорюючи нові можливі підходи до стимулювання виробництва енергії з ВДЕ, Олександр Домбровський зазначив,  що вкрай важливо усвідомлювати, чиї інтереси мають бути ключовими на енергетичному ринку:

Є інтереси інвесторів, є інтереси держави — з точки зору енергетичної безпеки, але, на мою думку, ключовим має стати інтерес громадянина, який є споживачем. Все інше повинне служити одній меті — надати найдешевшу та найякіснішу послугу громадянину України.

Довідка. Відповідно до чинного законодавства України,  вартість одного кіловату електричної енергії, генерованої з ВДЕ, в залежності від типу генеруючих потужностей та дати введення в експлуатацію складає від 0,1809 євроцента до 0,2003. Такий порядок цін прикріплено до курсу євро та гарантовано до кінця 2029 року.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit