Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Нова енергетична стратегія містить ключові цілі, яких має досягти Україна до 2035 року»

Олександр Домбровський: «Нова енергетична стратегія містить ключові цілі, яких має досягти Україна до 2035 року»

19.01.2017
| Заходи

18 січня  у Верховній Раді України Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, спільно з Колегією Міністерства енергетики  та вугільної промисловості, презентували Енергетичну стратегію України до 2035 року: «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

^6010D24AEDFA00BF1C79E5EA32ACDCAA9B8C220DE3DC69298A^pimgpsh_fullsize_distrБагато дискусій зараз відбувається навколо змісту енергетичної стратегії. На засіданні комітету ми дійшли спільного висновку, що це повинна бути дорожня карта. Це повинні бути ключові, цільові функції, які дають можливість та перспективу розвитку енергетики і забезпечення енергетичної безпеки», – заявив на початку засідання виконуючий обов’язки голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Парламентарій  підкреслив, що стратегія не є догмою, в ній не прописані усі показники споживання енергії, але документ містить ключові індикатори, на які повинна вийти енергетична система України до 2035 року.

Ми повинні чітко усвідомлювати такі питання: розвиток ядерної енергетики України, постачання сировини, вивозу відпрацьованого ядерного палива, які блоки АЕС ми повинні виводити і як ми плануємо їх заміщувати. Надзвичайно важливий блок програми, пов’язаний з нафтогазовим сектором та транзитом природного газу по території України. Це все впливає на питання безпеки, транзитного потенціалу країни. Ще один дуже серйозний блок стосується енергоефективності української економіки. Адже сьогодні ключові параметри енергоефективності не відповідають цілям і задачам цієї стратегії, – сказав Олександр Домбровський.

В Європейському Союзі зараз вводиться філософія розумного споживача, який володіє сучасними енергетичними технологіями. Ця філософія може змінити концепцію енергетичної безпеки і енергетичного розвитку України, – підкреслив народний депутат.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit