Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Нові дитсадки, школа та сучасний мікрорайон у Вінниці – приклад державно-приватного партнерства»

Олександр Домбровський: «Нові дитсадки, школа та сучасний мікрорайон у Вінниці – приклад державно-приватного партнерства»

05.10.2017
| Коментарі

Три нових дитсадки уже відвідує вінницька малеча, а школа, яку обіцяють зробити однією з найкращих у місті, — на стадії завершення будівництва. Навколо ж – розростається сучасний у всіх аспектах міський мікрорайон «Поділля».

Так втілюється в життя один з найамбітніших задумів керівництва Вінниці та області 2000-х років, який вдалося реалізувати завдяки відповідальній і професійній позиції влади та інвестора – концерну «Поділля».

IMG_9210Новий мікрорайон у Вінниці почали називати «європейським» ще на початку його забудови – у часи керівництва містом та областю нинішнього народного депутата України Олександра Домбровського.

Ще будучи міським головою, він підписав договір із «Київміськбудом» про те, щоб тут споруджувалося не просто житло, а й вся необхідна інфраструктура: дороги, дитячі садочки, школа, спортивні майданчики.

Створення «на рівному місці» сучасного мікрорайону «Поділля», фактично, унікального для України, стало для Вінниці якісно новим кроком. У 1960-70-і роки місто «приростало» житловим масивом «Вишенька», а в 2000-і – новим обличчям Вінниці став мікрорайон «Поділля». Вінницю навіть називали містом будівничих і новоселів, — пригадує Олександр Домбровський.

За даними головного управління статистики області, у 2005-му році забудовники всіх форм власності ввели  в експлуатацію 349,7 тисячі квадратних метрів житла, тоді як в Україні загалом —  7815,6 тисяч.

tiger-1282666946

Уже 1 листопада 2006 року в мікрорайоні «Поділля» було урочисто відкрито дитячий садочок «Перлинка» на 110 місць. Це стало справжньою подією для міста, адже перед тим нових дитсадків у Вінниці не будували понад 18 років. На спорудження садочка було використано понад 5 мільйонів гривень. Будівництво повністю здійснено коштом концерну «Поділля», з міського бюджету виділили лише 200 тисяч гривень на облаштування груп.

Наприкінці 2012-го року з’явилась ще одна окраса нового мікрорайону —  садочок №7 «Подоляночка» на 280 місць. Збудований він також за гроші інвестора, який без зайвих нагадувань виконував підписані колись з Олександром Домбровським інвестиційні зобов’язання.

Паралельно до того, як розростався масив «Поділля», потреба у нових дошкільних групах також збільшувалась. Тим паче, що записуватись до нових дитсадків не забороняється дітям з усієї Вінниці.

Тож уже 2017-го року, 4 вересня, у мікрорайоні «Академічний», де забудовником — той же концерн «Поділля», знову було свято – відкриття нового дитсадка «Пазлик», розрахованого на 220 діток. Міська влада взяла на себе комплектування садочка необхідним інвентарем та обладнанням. Будівництво дошкільного закладу тривало майже два роки.

2_JPG

Садочок збудований із дотриманням усіх сучасних норм для таких закладів. На території облаштовано дитячі майданчики та огорожу, ведеться озеленення, — говорить гендиректор концерну «Поділля» Тимофій Гіренко.

У найближчих планах концерну, окрім завершення запланованих житлових комплексів, — спорудження амбулаторії для потреб мікрорайону та нової школи.

Нині на будівництві майбутньої ЗОШ уже видно, що це буде сучасна споруда європейського зразка із вишуканим архітектурним рішенням, втіленим Архітектурно-проектною майстернею «Плясовиці».

На початку проектування її вартість оцінювалась у 71 млн грн, але із здорожчанням будматеріалів та робіт – суттєво зросла, втім, левову долю фінансування будівництва бере на себе інвестор. Концерн «Поділля» уже виконав свої зобов’язання більше, ніж на 14 млн грн. Залучаються ще кошти Державного фонду регіонального розвитку. Ввести школу в експлуатацію планується до 2020-го року.

 

Відкриття школи в «Академічному» — не тільки зручність для мешканців мікрорайону, вона ще й розвантажить кілька сусідніх шкіл, де навчання вже доводиться проводити у дві, а то й три зміни.

185039

Нова триповерхова школа готова буде прийняти 1200 дітей. Планується, що тут будуть ігрові та спортивні майданчики, паркувальна зона тощо.

Мені приємно, що це той випадок, коли інвестор – дуже відповідальний і виконує усі свої зобов’язання, більше того – підставляє своє плече місту у всіх інших справах. Це – приклад вдалої політики державно-приватного партнерства, приклад того, як можна втілити в життя навіть дуже амбітні ідеї та проекти, — каже народний депутат України, ініціатор укладання угоди з будівельним концерном Олександр Домбровський.

До речі, за словами парламентарія, на час, коли розпочиналась у Вінниці інвестиційна співпраця з концерном «Поділля», подібної практики в Україні майже не було.

Джерело: ВінницяОк

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit