Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Новий ринок електроенергії – не заради реформи, це потрібно кожному українцю»

Олександр Домбровський: «Новий ринок електроенергії – не заради реформи, це потрібно кожному українцю»

15.09.2017
| Заходи

Сьогодні, 15 вересня,  у Кабінеті Міністрів України відбулося перше засідання Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії.

Під час свого виступу Олександр Домбровський, в.о. голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики і ядерної безпеки, визначив основну мету та філософію запровадження нового ринку електроенергії:

^318ADE95647942A5222898E5B6912AD34C9C6C71ECDB8F34F3^pimgpsh_fullsize_distr — В центр Закону України «Про ринок електричної енергії України» ми поставили звичайного українця. Реалізація цього закону має дати можливість побороти монополію та побудувати абсолютно нову енергетичну модель. Електроенергія для українців має бути доступною, якісною та дешевою.

Запроводження нового ринку електроенергії – це не реформа заради реформи, чи для перерозподілення ринку обсягом 150 млрд грн.;  це реформа — заради кожного українця. Ця реформа направлена на те, щоб кожен українець мав вільний доступ до дешевої та якісної електричної енергії на конкурентному ринку. 

Парламентарій також пояснив зміст та суть  роботи Координаційного центру:

— Велика кількість заходів та прийняття відповідних нормативно-правових актів із впровадження нової моделі ринку потребує скоординувати та об’єднати зусилля всіх основних учасників цього процесу, долучити до нього кращих вітчизняних та європейських фахівців галузі, які мають великий досвід у цій сфері. Ми не повинні повторювати помилки, які вже зробили інші країни під час реформування ринку електроенергії. Тому Координаційний центр повинен стати тим органом, який візьме на себе відповідальність за впровадження нової моделі ринку електричної енергії.

Крім того, Олександр Домбровський наголосив на необхідності активного залучення до роботи Координаційного центру європейських партнерів та міжнародних організацій.

На першому засіданні Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії було затверджено персональний склад Координаційного центру та регламент його роботи.

Довідка. 9 серпня 2017 р. Постановою КМУ № 599 утворено  Координаційний центр із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії. Головою Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії є Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, співголовою — в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. Заступниками голови Координаційного центру визначено голову НКРЕКП Дмитра Вовка та Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit