Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: “Потрібно знайти “золоту середину” між економічним розвитком і екологічною відповідальністю”

Олександр Домбровський: “Потрібно знайти “золоту середину” між економічним розвитком і екологічною відповідальністю”

22.09.2017
| Заходи

21 вересня в Комітеті Верховної Ради з питань ПЕК, в.о. Голови Комітету Олександр Домбровський, народний депутат Олексій Рябчин, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, Головний радник Українсько-данського енергетичного центру Крістенсен Андерс, експерти обговорили концепцію механізму стимулювання промислових підприємств до енергоефективності.

3— Внаслідок економічної діяльності забруднюється навколишнє середовище, що змінює кліматичні умови та спричиняє інші екологічні проблеми. Це  змушує нас по-іншому дивитись на економічні процеси. Бізнес має стати екологічно та соціально відповідальним. Нам потрібна “золота середина” між економічним розвитком і екологічною відповідальністю. Тому ми повинні сформувати нові інструменти збалансованого розвитку.

В.о. Голови Комітету наголосив на важливості скорочення викидів та зауважив на необхідності створення нових інструментів розвитку енергоефективності в промисловості:

— Енергоефективні заходи, проведені на підприємстві, завжди сприяють зменшенню викидів СО2, оскільки впливають на обсяги спалювання викопного палива. Тому перед Україною постає завдання із стимулювання енергоефективності у промисловості, щоб послабити залежність росту ВВП у промисловому секторі від збільшення обсягів використання викопного палива.

Під час заходу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники Українсько-данського енергетичного центру презентували “Концепцію стимулювання промислових підприємств до енергоефективності”, яка передбачає механізм, за допомогою якого підприємства, які споживають викопне паливо, будуть сплачувати вуглецевий податок. Кошти, отримані від оподаткування, акумулюватимуться у спеціальному фонді і використовуватимуться винятково для фінансування енергоефективних заходів на підприємствах.

За словами Олександра Домбровського, запровадження такої концепції дозволить дати поштовх розвитку енергоефективності у промисловості, адже саме там сконцентровано 25% її потенціалу. На його думку, підхід до цього питання має бути дуже виваженим:

Українська економіка потребує додаткових імпульсів для розвитку. Хочу бути впевненим, що ті інструменти, які ми з вами будемо обговорювати,   не будуть придушувати ті мінімальні паростки, які вона сьогодні має.

2

У підсумку зустрічі Олександр Домбровський закликав уряд, профільні Комітети Верховної Ради, Держенергоефективності та провідних фахівців галузі долучитися до спільної роботи над розробкою Концепції.

7

4

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit