Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Правила гри на нафтовому та газовому ринку мають бути стабільними – це головне правило!» (Відео)

Олександр Домбровський: «Правила гри на нафтовому та газовому ринку мають бути стабільними – це головне правило!» (Відео)

У Києві 14 травня відбувся «Український нафтогазовий діалог», в якому взяли участь експерти галузі, фахівці енергетичної сфери, народні депутати України та Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

У ході «Діалогу…» під час свого виступу перший заступник голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський нагадав, що  Верховна Рада України нещодавно ухвалила надзвичайно важливий Закон «Про ринок газу», а нині депутати працюють над імплементацією цього закону та цілим комплексом підзаконних актів та документів, які терміново треба ухвалити, щоб підписаний Президентом Закон почав ефективно працювати в Україні.  За словами Олександра Домбровського,  робочою групою, практично, вже завершено роботу над ще одним не менш  важливим документом – законопроектом «Про ринок електричної енергії». «Є надія, що вже до кінця сесії цей Закон буде внесений в парламент і проголосований, — зазначає політик. – На разі, дискусії та обговорення ідуть і щодо Закону «Про національного регулятора». Тож «енергетичний комплекс законів» — фактично, на виході».

Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт  зазначив, що галузь енергетики з часів проголошення незалежності України була «чорною дірою» для політичної корупції. Дипломат переконаний, що «енергетика – це ключова сфера розвитку української економіки. Саме тому її реформування – одне з першочергових завдань українського уряду». Він вважає українську сферу енергетики найбільш неефективною галуззю енергозбереження в Європі. У зв’язку з цим, американський Посол схвалює рішення української сторони про припинення роботи через посередників. Саме вони, на думку Джеффрі Пайєта, зробили цей сектор корумпованим та використали його для власного збагачення.

—          Хочу відзначити прогрес у реформуванні енергетичної галузі, — додав Джеффрі Пайєт. — Ми підтримуємо план реформ газового сектору. Я також хотів би сказати уряду, щоби вони розглянули питання скорочення рентної оплати… Я чую кожен день від американських інвесторів, що 45% ренти фактично душить потенціал енергетичної сфери.

Посол також схвально відгукнувся про кроки України щодо перегляду енерготарифів та заходи стосовно захисту найвразливіших споживачів.

Олександр Домбровський, у свою чергу, сформулював  нагальні проблеми, над якими передусім треба попрацювати і Уряду, і парламенту:

—          Перша,  складна тема, яку ми вже неодноразово обговорювали з американською Торгівельною палатою,  пов’язана із проблемою змін правил гри на нафтовому ринку. За великим рахунком, є одне правило, воно не є унікальним – правила повинні бути стабільними. Тоді зрозуміло, як інвестувати, як працювати на цьому ринку. А якщо ми ці правила змінюємо раз на півроку або раз на квартал (і, як правило, не в кращий бік),  тоді важко вже про щось говорити.  Я  є  співавтором законопроекту, який зараз обговорюється в комітетах, — законопроекту щодо зниження ставок рентних платежів. Український уряд знаходиться тут в дуже «тісних ножицях». З одного боку, уряд змушений приймати непопулярні рішення, щоб наповнити бюджет, дотримуючись меморандуму з МВФ, а його вимоги  надзвичайно важкі, якщо не сказати — жорстокі. З іншого боку, той самий український уряд змушений приймати теж непопулярні рішення — обкладати податками, в тому числі рентними платежами, аби  вирішувати тактичну задачу наповнення бюджету 15-го року, розуміючи,  що це, фактично, вже  проблеми 2016-17-го  років.

Перший заступник голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки також поділився враженнями від недавньої презентації в Європарламенті фундаментального проекту  — Європейського Енергетичного співтовариства.

—          У рамках реалізації проекту була презентована програма імплементації і створення спільної енергетичної інфраструктури в ЄС, — розповів Олександр Домбровський. — Все це демонстрували у формі яскравої ілюстрації — карти, де нанесено газові та електричні інтерконектори, сховища, а ще  – красиві та якісні діаграми на екрані. Але була одна проблема – там, де мала би бути територія України, на схемі – біла пляма. Тобто місця для української газової, електричної інфраструктури в загальній інфраструктурі ЄС немає. Принаймні, в тій версії, що ми бачили в Брюсселі – немає. Тому для нас дуже важливо знайти місце для української газової, транзитної  інфраструктури в загальній структурі європейської ієрархії Енергетичного Європейського співтовариства. 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit