Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський привітав свого Вчителя Івана Кузьміна з 90-річни ювілеєм

Олександр Домбровський привітав свого Вчителя Івана Кузьміна з 90-річни ювілеєм

90-літній ювілей відзначив 3 лютого колишній ректор Вінницького національного технічного університету Іван Кузьмін. У стінах вузу, яким керував Іван Васильович 13 років, шанованого професора, доктора технічних наук, вітали викладачі університету, керівники міста і області, студенти, і, звісно, випускники.

– У 1976 році за рішенням ЦК КПУ мене призначили ректором Вінницького політехнічного інституту. Я в Україну їхав, як в прекрасну країну, щоб співати українські пісні, дивитися українську природу, жити і працювати з прекрасними людьми, – згадує ювіляр.

Іван Васильович розповів, що цілком присвятив себе становленню Вінницького політехнічного інституту. Не полишив керувати ним, як виникли труднощі – коли керівництво України відмовилося від фінансування будівництва інституту.

– Якби не Іван Васильович, то мабуть, не було б у нас такого університету. Навіть оця будівля, в якій ми знаходимося (головний навчальний корпус – авт.) , теж його заслуга. Багато Іван Васильович зробив багато також як в плані матеріальної бази, так і в плані підготовки і формування наукових кадрів. І нині Іван Кузьмін – повноцінний член нашого колективу, бере активну участь у захисті докторських дисертацій, читає лекції студентам, – з гордістю зауважив нинішній ректор університету Володимир Грабко.

Щирі вітання та подарунки вручали ювіляру вручали заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Кревський, керівник обласного департаменту освіти Ігор Івасюк та заступник голови Вінницької ОДА Любов Спірідонова.

– Дуже складно підібрати слова, аби висловити ними всі найкращі побажання для вас. Ви є живою легендою Вінниччини, і це правда. Адже коли ми сьогодні говоримо про успіхи нашого технічного університету – це все завдяки вашій невтомності, мудрості і вашому великому бажанню залишити слід на землі, – сказала заступник губернатора, вручаючи Івану Кузьміну іменний годинник із символами Вінниччини та України.

А заступник Вінницького міського голови Андрій Рева вручив ювіляру Почесну відзнаку «За заслуги перед Вінницею» та грошову премію.

– Ви маєте багато нагород, які вам присвоїла держава. Напевно, ця нагорода стане першою, яку вам присвоїла Вінниця, – сказав Андрій Рева.

Ювіляр зізнався, що йому надзвичайно приємно отримувати нагороди та привітання від усіх вінничан, проте найбільше йому хотілося поспілкуватися зі студентами й випускниками. Одним із відомих випускників Івана Кузьміна став Олександр Домбровський – громадський діяч, у минулому – мер Вінниці та губернатор області. Вітати свого улюбленого педагога Олександр Георгійович прийшов із дружиною, яка теж є випускницею Вінницького політеху.

– Мабуть, у житті кожній людині Господь має дати шанс і направити на якусь дорогу. В моєму житті таким шансом 35 років тому став вступ до Вінницького політехнічного інституту, ректором якого був Іван Васильович. Як інженер, можу сказати, що кращої книги, ніж «Кузьмин И.В., Кедрус В.А. Основы теории информации и кодирования», я не бачив – настільки вона глибоко наукова та фундаментальна. І я щасливий, що на 4 і 5 курсах Іван Кузьмін читав нам лекції по теорії складних систем, і я донині бережу конспекти цих лекцій, – зізнався Олександр Домбровський.

Вітаючи з Днем народження Івана Васильовича, Олександр Домбровський подякував своєму учителю за його потрібні настанови, за повчання наполегливості та витримці, та вручив ювіляру «стипендію» – «від вдячних студентів».

На завершення теплої зустрічі ювіляр подякував усім, хто прийшов його привітати. Користуючись нагодою, поставив перед гостями нове завдання:

– Жити тепер потрібно не до ста, а до 150-ти років – щоби у житті був час для розбігу!

ДОВІДКА:

Іван Васильович Кузьмін – відомий український вчений у галузі обчислювальної техніки, лауреат Державної премії України, заслужений діяч науки і техніки України, стипендіат Президента України, учасник Великої Вітчизняної війни Іван Кузьмін нині є професором кафедри комп’ютерних систем управління.

Закінчив із відзнакою Військово-повітряну інженерну академію імені професора Жуковського, а також ад’юнктуру цієї академії і захистив кандидатську дисертацію. 30 років прослужив у Радянській Армії, пройшовши практично всі звання, зокрема інженера-полковника.

У 1977 році під керівництвом професора Івана Кузьміна була створена Вінницька мала Академія наук.

10 років працював головою обласного правління товариства “Знання”. 15 років – заступником голови з науки Ради сприяння розвиткові Вінниччини. Був керівником Харківської, потім Вінницької ради з кібернетики і членом бюро цієї ради України і СРСР, членом Президії Ради СРСР з обчислювальної техніки. Тепер входить до складу редколегій чотирьох наукових журналів.

У науковій школі професора Кузьміна підготовлено понад 40 докторів наук, понад 100 кандидатів наук. Опублікував понад 600 наукових праць і методичних посібників, з них 33 книги (11 підручників і навчальних посібників, решта – монографії); має близько 100 винаходів, понад 400 наукових статей.

Нагороджений 30-тьма урядовими нагородами, зокрема орденами Трудового Червоного Прапора, За дружбу між народами, медалями «За бойові заслуги», «За трудову доблесть».

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit