Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський привіз у Стрижавку «Кубок Добра»

Олександр Домбровський привіз у Стрижавку «Кубок Добра»

01.10.2012
| Заходи

«Кубком Добра» охрестили відкритий турнір Стрижавки з футболу, що відбувся 29 вересня, його учасники. Змагання пройшли за ініціативи Олександра Домбровського на стадіоні місцевої школи-інтернату за участю команд ветеранів «шкіряного м’яча» зі Стрижавки, Калинівки, Теплика, Тростянця, Погребища та села Метанівка Теплицького району. До речі, у їх складі на поле вийшли і мери міст – учасників, а за Стрижавку голи у ворота суперників забивав земляк, заступник Вінницького міського голови Валерій Коровій. Саме йому належить ідея назвати турнір «Кубком Добра».—  Це святе місце, тут сіється добро, тут Бог дає нам можливість почуватися потрібними дітям, які потребують нашої підтримки, – сказав Валерій Коровій.

Він також нагадав учасникам турніру, що команда вихованців Стрижавської школи-інтернату минулого року стала чемпіоном України з футболу серед подібних закладів та віце-чемпіоном Європи. Хлопці почали серйозно займатися улюбленою грою після того, як на території школи з’явився футбольний майданчик зі штучним покриттям, спорудження якого, будучи губернатором області, ініціював і всіляко підтримував Олександр Домбровський.

—  Далеко не кожен райцентр має таку базу, як наш інтернат, – розповідає директор школи Василь Ліцький. –  З’явилось це все завдяки тому, що є команда однодумців, друзів, є чудовий колектив і головне – бажання працювати і займатися спортом самих дітей. Спорт надзвичайно важливий для їх реабілітації. Ставши чемпіонами України і успішно виступивши у європейській першості, ми показали, що з такими дітьми можна багато досягти. Мене вразило, як охоче вони взялися допомагати будувати новий майданчик – для волейболу та баскетболу. У цьому нам дуже допоміг Олександр Домбровський, але діти самі взялися засипати щебінь, стелити покриття, фарбувати. Я вдячний долі, що звела мене з Олександром Георгійовичем ще задовго до того, як він став мером, а потім – губернатором. Він був простим бізнесменом, часто приїздив до нас, переймався нашими проблемами, у всьому підтримував. Не забував і тоді, коли пішов у владу, не забуває і нині, коли пішов з влади. Дуже поважаю його як людину, цінував і буду цінувати як друга, – каже Василь Ліцький.

«Кубок Добра» має стати традиційним, – переконаний Олександр Домбровський. У юності він також активно займався футболом і баскетболом, грав у Калинівській ДЮСШ. Нині ж, зізнається, часу на серйозний спорт не завжди вистачає, втім, у баскетбольне кільце щойно відкритого майданчика у Стрижавській школі-інтернатіОлександр Домбровський м’ячем вцілив з першої ж спроби.

— Ще, очевидно, залишились навики у м’язах, колись, між іншим, я мало не став гравцем київського «Динамо»: мене з товаришем запрошували у школу підготовки гравців команди, його батьки відпустили, а мої хотіли, щоб я займався наукою, а не футболом, – розповідає Олександр Домбровський,

Він підтримав ініціативу дати турніру ім’я Добра. Каже, Стрижавська школа-інтернат – місце справді особливе.

— Приємно, що змагання проходять саме тут, адже ці діти є достатньо складною категорією з точки зору спілкування. Вони повинні бути серед людей, спілкуватися, їх світ не повинен бути замкнутим, обмежуватися лише парканом інтернату. Приємно, що тут зібралися команди з різних куточків області, це люди, які не просто працюють на відповідальних посадах, а й ведуть активний спосіб життя. Це – приклад того, що ми повинні працювати, спілкуватися, займатися спортом, приділяти увагу дітям.

— Олександре Георгійовичу, добре, коли політки йдуть у спорт, а як ви ставитесь до того, що спортсмени йдуть у політику?

— Мені здається, питання не в спортсменах і не в політиках. Питання в професійному підході до будь-якої справи. Якщо людина здатна професійно чимось займатися, віддається цій роботі, це дуже добре. Але якщо хтось: чи то співак, чи спортсмен, чи актриса, чи балерина йде в політику тільки заради того, щоб в якийсь спосіб впливати на суспільне сприйняття тієї чи іншої партії, вважаю, що це неправильно. Будь-якою справою, в тому числі політикою, треба займатися системно, професійно, самовіддано. Якщо спортсмени, які сьогодні йдуть в політику, будуть це робити щиро, відверто і до кінця, я тільки буду вітати таку позицію.

А взагалі, вважає Олександр Домбровський, країні нині потрібні перемоги. Як маленькі, так і великі. Такі події, як відкриття у Стрижавці волейбольно-баскетбольного майданчика, де будуть займатися, в першу чергу, вихованці місцевого інтернату – теж своєрідна перемога. Перемога добра над байдужістю. Проведення у Стрижавці «Кубку Добра» – перемога не лише місцевої команди, яка у нелегких і драматичних баталіях на полі завоювала золото (срібло дісталось футболістам із Метанівки, а бронза команді з Погребища). Це – перемога всіх, а особливо – дітей – вихованців інтернату, для яких цей турнір став справжнім святом.

 

Коментарі

  1. Інна Севериненко

    Щиро дякуємо Олександру Георгійовичутза його людяність і відношення до людей з особливми потребами. В нього дійсно велике серце сповнене любові до дітей і людей!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit