Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський про проблему призначення субсидій громадянам, які втратили роботу

Олександр Домбровський про проблему призначення субсидій громадянам, які втратили роботу

23.09.2016
| Коментарі

Сьогодні, 23 вересня, у Верховній Раді України оприлюднено Депутатський запит Олександра Домбровського щодо призначення субсидій непрацюючим працездатним громадянам, які втратили роботу в поточному році.

981af828b1a223814303ee49aa6f38cad5b4affacd73dbf66fpimgpsh_fullsize_distrЗа словами парламентарія, останнім часом до нього надходить велика кількість звернень працездатних громадян, які стали тимчасово непрацюючими в поточному році та не мають минулорічних доходів, однак незважаючи на це, призначення їм субсидій відбувається, виходячи із доходів, які вони отримували торік, коли працювали.

Нещодавно профільний міністр Андрій Рева висловив позицію, що Урядом ініціюються зміни до діючого Положення, згідно з якими при призначенні житлової субсидії для непрацюючих з цього року пенсіонерів повинен враховуватися їх дохід тільки за попередній перед зверненням місяць, а не за попередній рік, — пояснює Олександр Домбровський. — Проте, залишається відкритим питання для призначення субсидії непрацюючим з цього року працездатних громадян, які в силу тих чи інших обставин втратили роботу в поточному році, і як наслідок не отримують доходу, проте субсидія такій категорії громадян призначається виходячи з доходів за попередній рік, які отримувала особа коли працювала. Однак, непрацююча особа не може фізично сплачувати субсидію виходячи із доходів, яких у неї у поточному році вже немає. Тому, закономірно було б призначати субсидію для громадян, які в поточному році стали тимчасово непрацюючими, виходячи із доходів за попередній місяць, що передував зверненню за призначенням субсидії, а не доходів коли громадянин працював.

Депутатський запит Олександр Домбровський адресував Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману,  Віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенку та Міністру соціальної політики України Андрію Реві.

Довідка. Призначення громадянам субсидій регулюється Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21 жовтня 1995р. із наступними змінами та доповненнями. Пунктом 12 Положення, передбачено, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, а субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit