Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Рада провалила ухвалення закону, який мав зробити головним учасником енергоринку споживача – простого українця»

Олександр Домбровський: «Рада провалила ухвалення закону, який мав зробити головним учасником енергоринку споживача – простого українця»

07.04.2017
| Коментарі

6 квітня на пленарному засіданні Верховної Ради України народні депутати не змогли ухвалити проект закону України «Про ринок електричної енергії України» (№ 4493).

Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки так прокоментував голосування в парламенті:

^6AA7E7A2D7CE2D5FF6BA630F30C835AC7F6FF59B46ADBC22C2^pimgpsh_fullsize_distr— Європейський проект закону України «Про ринок електричної енергії України»(№ 4493) мав історичний шанс бути ухваленим синхронно з голосуванням Європарламенту за безвізовий режим для України. В основі даного законопроекту лежать не просто виконання директив Третього енергетичного пакету, за якими живуть всі країни Європейського Союзу, а інтереси громадян України та прозора конкуренція, а також засади, за якими споживач матиме право обирати постачальника електричної енергії. Ми мали б створити в Україні ринок, де головним учасником буде не той, хто генерує або постачає електроенергію, а той, хто її споживає — тобто кожна українська сім’я. Провал голосування зберігає статус-кво сьогоднішньої монополізованої корупційної енергетичної моделі. За таких умов громадяни України не зможуть знизити витрати на електроенергію та отримати поліпшену якість її постачання, яку забезпечила б поява конкуренції. Прикро, що політичний цинізм та дрімучий непрофесіоналізм не дали можливості прийняти такий потрібний законопроект. Під час розгляду законопроекту багато норм і поправок були не просто виключені — вони були спотворені. На жаль, український парламент не зміг продемонструвати себе послідовним та надійним партнером у виконанні своїх зобов’язань, які визначено в Угоді про асоціацію з Європейським Союзом, на відміну від наших європейських партнерів, які виконують свою обіцянку щодо безвізового режиму для українців. Проте, народні депутати прийняли рішення про підготовку законопроекту до повторного другого читання за скороченим терміном. Це дає можливість активно та ефективно доопрацювати законопроект для його розгляду в найближчий час.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit