Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Ратифікація Паризької угоди прискорить енергетичні реформи в Україні»

Олександр Домбровський: «Ратифікація Паризької угоди прискорить енергетичні реформи в Україні»

14.07.2016
| Коментарі

Сьогодні, 14 липня,  Верховна Рада України 279 голосами підтримала  ратифікацію Паризької угоди.

Олександр Домбровський, в.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки під час свого виступу в підтримку законопроекту зазначив:

—         Український парламент дуже швидко реагує на глобальні виклики, адже Верховна Рада України однією із перших ратифікує Паризьку угоду. Але ми повинні розуміти, що це велика відповідальність перед українською економікою. Україні необхідно модернізувати промисловість та запровадити абсолютно нові екологічні стандарти, в першу чергу  — в енергетичному секторі. Ратифікація даної угоди дасть можливість швидше пройти шлях енергетичних реформ.

За словами парламентарія, ратифікація Паризької угоди посилить впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, а також сприятиме зміцненню глобального реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з подолання бідності. Окрім цього,  сьогоднішнє рішення про  ратифікацію сприятиме підвищенню міжнародного іміджу України.

Докладніше  про вимоги Паризької угоди до країн-підписантів, зобов’язання України в рамках угоди та шляхи їх реалізації  —  у статті Олександра Домбровського, в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, та  Георгія Гелетухи, голови правління Біоенергетичної асоціації України, «Паризька кліматична угода: шляхи реалізації».

Довідка.  30 листопада 2015 року світові лідери відкрили міжнародний екологічний саміт у Парижі (COP21) із обіцянками докласти усіх зусиль, аби зупинити глобальне потепління.

В рамках даної конференції у Парижі 12 грудня ухвалили нову глобальну кліматичну угоду. Таке рішення підтримали 192 країни. Нова глобальна екологічна ціль – не допустити підвищення середньої температури більше ніж на 2 С.

22 квітня 2016 року Угода була підписана від імені України у м. Нью-Йорку, разом з іншими 171 країнами-членами ООН.

Паризька угода набере чинності, коли не менше 55 сторін конвенції, на частку яких, за оцінками, припадає в сукупності щонайменше 55 відсотків загальних глобальних викидів парникових газів, здадуть на зберігання свої ратифікаційні грамоти.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit