Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Робитиму все, щоб програми з розбудови сільської інфраструктури продовжувались»

Олександр Домбровський: «Робитиму все, щоб програми з розбудови сільської інфраструктури продовжувались»

27.12.2016
| Заходи

У понеділок, 26 грудня, 590 років відзначило село Переорки Вінницького району. Але люди зібралися святкувати не так ювілей, як те, що село нарешті перестало бути єдиним негазифікованим у районі, а також – відкриття 800-метрового відрізку капітально відремонтованої дороги – першої асфальтованої у селі.

unnamed-19Споруджувати газопровід тут почали ще 2008-го року, — розповідає голова місцевого кооперативу з газифікації Галина Малиновська.

Спочатку мали будувати за кошти НАК «Нафтогазу», потім зупинили будівництво. Пізніше знайшлись спонсори, які оплатили підвідний газопровід. Більшість коштів зібрала громада, це — 199 дворів, але ми маємо поле для нових забудов, очікуємо, що у нас в селі з’явиться ще 450 нових дворів, які також захочуть під’єднатися до мереж. Було дуже важко, потребували організаційної підтримки – у цьому дуже допомагала обласна влада та народний депутат Олександр Домбровський, — каже Галина Малиновська.

За словами першого заступника голови Вінницької ОДА Андрія Гижка, важким було, насамперед, проектне рішення: вести газопровід доводилось попід річку. Навіть, коли труба була вже поруч, виникали проблеми з дозвільною документацією, та й інвестор, який вів трасу високого тиску, не був зацікавлений її «розбивати».

Були дуже складні перемовини, фактично, кожних два тижні нам доводилось збиратися в мене в кабінеті, зустрічалися з інвесторами, з усіма зацікавленими сторонами. Домовлялися із людьми, які тут поруч отримали ділянки під дачне будівництво, щоб вони теж долучалися. Знайшли мецената, який майже 2 мільйони гривень вклав у газифікацію цього населеного пункту, — говорить Андрій Гижко.

Нові тарифи на газ селян, звісно, бентежать, але люди сподіваються, що блакитне паливо українського видобутку з часом подешевшає, та й втрачати вкладені у газопровід майже десятиліття тому гроші ніхто не хотів. Тому й «стояли до кінця».

Звичайно, ми робимо все, щоб запустити в Україні технології енергозбереження і скоротити споживання природного газу, збільшити обсяги видобутку українського газу, тому що ми можемо бути абсолютно енергетично незалежними. Є багато програм із заміщення природного газу на українське паливо – пелети, інші енергетичні ресурси. Але Переорки – це останнє село Вінницького району, де не було природного газу. Люди цього хотіли, і ми не мали права їм не допомогти, — каже народний депутат України Олександр Домбровський.

До речі, за підтримки Олександра Домбровського село отримало ще два подарунки до свого ювілею: парламентарій домігся виділення державою 1 мільйона 977 тисяч гривень субвенції на асфальтування 800 метрів дороги та 300 тисяч – на капітальний ремонт даху місцевої школи.

Важливо, що питання будівництва сільських доріг сьогодні не просто стоїть на порядку денному, а ми вже маємо в селах перші результати. Я, як народний депутат України, як людина, яка дуже багато душі, серця, часу вклала у Вінницьку область, буду робити все для того, щоб подібні програми продовжувались, — зазначив Олександр Домбровський.

Сподіваються на продовження таких проектів і в Переорках — тут вже готують пропозиції щодо ремонту місцевого Будинку культури.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit