Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Розв’язати питання утилізації відходів – це захистити довкілля та здоров’я людей» (Відео)

Олександр Домбровський: «Розв’язати питання утилізації відходів – це захистити довкілля та здоров’я людей» (Відео)

У Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему: «Обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами».  Модератором виступив голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Микола Томенко.

Для забезпечення максимально неупередженого, об‘єктивного, незалежного та професійного обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами у Круглому столі взяли участь: народні депутати України – автори законопроектів, члени Комітетів Верховної Ради України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, що здійснюють діяльність у сфері поводження з відходами, представники наукових кіл та громадських організацій.

Народний депутат України перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський як співавтор презентував основні положення наступних законопроектів: «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення  податку за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці до екологічного податку)», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами)»,  «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії».

Парламентарій навів шокуючи статистику: «Кожен українець щороку продукує від 250 до450 кгпобутових відходів. Обсяг їх утворення зростає щороку на 1,5-2,5%.   В Україні нині працює 15 сміттєсортувальних ліній та один сміттєспалювальний завод. В країні є 6148 сміттєвих полігонів та 33 тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ».

—        Проблема побутових відходів є нагальною для кожного населеного пункту, її потрібно терміново вирішувати, — наголосив Олександр Домбровський. —  Головною причиною такої критичної ситуації є відсутність умов для створення та розвитку галузі перероблення побутових відходів в Україні. Для розв’язання цієї проблеми необхідні зміни в існуючій системі поводження з побутовими відходами, у тому числі і на законодавчому рівні, які б створили стимулюючі механізми для формування і розвитку в Україні системи цивілізованого поводження з твердими побутовими відходами та їх перероблення, а також зробили галузь перероблення побутових відходів інвестиційно привабливою.

Презентований Олександром Домбровським законопроект містить три головні блоки.

—         Перший, — пояснює народний депутат, — стосується економічної недоцільності захоронення не перероблених твердих відходів. Отже, необхідно встановити розмір екологічного податку, який би стримував такі процеси. Крім того, потрібне укрупнення полігонів. Амбітним, але реальним завданням є заборона з 2025 року  захоронення не перероблених твердих відходів. Цієї мети можна досягнути, якщо нам вдасться створити систему різнопланових технологій переробки сміття.

У другому блоці законопроекту, за словами Олександра Домбровського,  йдеться про децентралізацію та спрощення правил стосовно переробки відходів підприємствами різних форм власності.

—         Переробка твердих відходів не повинна бути монопольним правом будь-якої структури: чи то державної, чи то приватної, — переконаний перший заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. – Переможця має визначати прозорий чесний конкурс, або відповідні тендерні процедури органів місцевого самоврядування.

Третій блок законопроекту стосується безпосередньо фінансової спроможності органів місцевого самоврядування займатися питанням переробки твердих відходів.

Олександр Домбровський також підкреслив, що норми українського законодавства щодо утилізації та переробки твердих побутових відходів мають бути адаптовані до європейського законодавства.

 Презентуючи законопроект, парламентарій зазначив:  «Запропоновані зміни до Податкового кодексу України створюють законодавчий механізм у сфері поводження з відходами, стимулюють інвестиції, розвиток і використання нових технологій у цій сфері,  умови для максимального повторного залучення відходів у господарський оборот як вторинних ресурсів та альтернативного джерела енергії, забезпечують розвиток галузі перероблення відходів загалом, а також сприяють покращенню екологічної ситуації в країні, створенню нових робочих місць. Надзвичайно важливо, що ці  зміни сприятимуть забезпеченню захисту довкілля, зменшенню ризику для здоров’я людей та вирішенню масштабної проблеми поводження з відходами».

Олександр Домбровський наголосив, що представлений ним законопроект не є догмою та остаточним варіантом. Народний депутат розглядає дискусію за круглим столом як створення законодавчої проектної платформи, яка має розглянути всі спроби та варіанти для         того, щоб, нарешті, виробити  пакет законодавчих ініціатив з урахуванням європейських норм, правильних тарифів та податків, економічних та політичних рішень.

—         І цей напрацьований пакет законодавчих ініціатив ми маємо представити на розгляд парламенту, щоби, в результаті, раз і назавжди розв’язати питання утилізації твердих побутових відходів в Україні, — резюмував Олександр Домбровський. 

Як проходив Круглий стіл на тему: «Обговорення законопроектів у сфері поводження з відходами», див.  у відео сюжеті:

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit