Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Спростити землевідведення для об’єктів на відновлюваних джерелах енергії – це на часі, це необхідно»

Олександр Домбровський: «Спростити землевідведення для об’єктів на відновлюваних джерелах енергії – це на часі, це необхідно»

02.02.2016
| Заходи

Сьогодні, 2 лютого, народні депутати України на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин підтримали проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури землевідведення для будівництва об’єктів з виробництва теплової та/або електричної енергії з використанням відновлюваних джерел енергії та/або біологічних видів палива» (реєстраційний номер 2529а від 26.08.2015).

Даний нормативно-правовий акт подали народні депутати України Олександр Домбровський, Олександр Лівік та Максим Єфімов.

—         Мета законопроекту  —  створення сприятливих умов для прискорення розвитку сфери виробництва теплової та електричної енергії з відновлюваних джерел енергії, які не мають негативного впливу на навколишнє середовище та забезпечують заміщення викопних видів палива, зокрема, природного газу, для виробництва теплової та електричної енергії, — зазначив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. — Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради  2009/28/ЄС про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел. Відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики,  на період до 2020 року необхідно досягти частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел, в кінцевому споживанні енергії у 2020 році на рівні 11%. Тому розвиток сфери використання відновлюваної енергетики є одним із пріоритетних напрямів державної політики.

На думку парламентарія, реалізація положень законопроекту дасть можливість:

—                     спростити процедуру землевідведення для будівництва об’єктів з виробництва теплової та/або електричної енергії з використанням відновлюваних джерел енергії та біологічних видів палива;

—                     оптимізувати структуру паливно-енергетичного балансу України;

—                     збільшити частку енергоносіїв, вироблених з відновлюваних джерел енергії;

—                     підвищити рівень енергетичної незалежності України;

—                     підвищити рівень конкурентоспроможності національної економіки;

—                     поліпшити екологічну ситуацію;

—                     створити нові робочі місця в сфері відновлюваної енергетики та інших галузях промисловості.

—            Важливо, що експерти та гравці ринку  висловлюють свою підтримку даному нормативно-правовому акту. Зокрема, Біоенергетична асоціація України та Європейська Бізнес Асоціація повністю підтримують законопроект та вважають його прийняття необхідною умовою для подальшого розвитку сектору біоенергетики в країні, що сприятиме становленню енергонезалежності нашої держави, — підкреслив Олександр Домбровський.

Із текстом та супровідними документами до законопроекту можна ознайомитись за посиланням.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit