Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Тільки та країна, яка інвестує в освіту, має майбутнє»

Олександр Домбровський: «Тільки та країна, яка інвестує в освіту, має майбутнє»

24.11.2016
| Заходи

Про сучасні методи викладання предметів, про те, із якими проблемами в процесі навчання стикаються педагоги та школярі, говорив народний депутат Олександр Домбровський у Вінницькій школі №35 із директором Тетяною Нальотовою, вчителями та їхніми учнями.

dsc07774Свого часу, ще будучи мером Вінниці, Олександр Домбровський посприяв, аби у школі був повноцінний та сучасний комп’ютерний клас.  У цьому класі дітей навчають і нині.

Із того часу комп’ютери оновлювали? – запитав Олександр Георгійович.

Ті ж самі, — каже Тетяна Нальотова. – Немає можливості придбати нові.

Щоправда, у школі зараз є ще три комп’ютерні класи. Їх вдалося створити завдяки виграним конкурсам і грантам – тобто власними зусиллями школи —  ентузіастів-вчителів та талановитих учнів.

Приміром, кілька комплектів комп’ютерів школа отримала від одного з банків, вигравши конкурс.

Вони – теж не нові, банк їх списав. А нам вони знадобилися, — пояснює директор. – Звичайно, гаджети вже застарілі, але намагаємося ефективно працювати і з ними. У нас прекрасні вчителі інформатики – новатори – творчі та зацікавлені.

Так, учитель  Іван Стромило переконаний, що тепер учні мають відповідь на одвічне запитання – «навіщо всім вивчати математику?»  Тепер школярі знають, що за допомогою математики можна  робити чимало цікавих речей.   Наприклад, вирахувати параметри, за якими можна програмувати дії робота.  Такий робот у школі є! І керувати ним – це так класно!  У грі навчатися цікавіше, ніж просто сидячи за партами.

До речі, комп’ютерні класи в школі №35 використовують не тільки для уроків інформатики.  Для уроків історії є цікаві сценарії реконструкції боїв.  При вивченні англійської мови  вчитель створює новий світ у грі, а учень проходить по етапах, використовуючи спеціальні таблички з написами.  На уроках хімії діти можуть віртуально змішувати різноманітні сполуки. Комп’ютерна техніка нині потрібна завжди, — переконані педагоги.

Школярі зізналися Олександру Домбровському, що їхні домашні гаджети, звичайно, потужніші та сучасніші за шкільні, але навчатися на уроках інформатики все одно – цікаво, адже там вивчають інформаційні моделі, зокрема — у Minecraft.

На базі саме таких шкіл, як ваша, із такими прекрасними фахівцями, потрібно давати дітям знання азів сучасних інженерних технологій, — переконаний народний депутат. — До такого навчального процесу можна  залучати й викладачів технічних вишів, у які потім підуть навчатися випускники. Це  неправильно — навчати школярів сучасним технологіям на застарілих гаджетах, важливо йти в ногу з часом. Про необхідність забезпечення шкіл новою комп’ютерною технікою я обов’язково буду говорити і в парламенті, і з урядовцями. Країна потребує сьогодні не стільки, приміром, маркетологів, як фахівців різних напрямків інженерії. За високими технологіями – майбутнє, майбутнє країни.

Тетяна Нальотова поділилася з парламентарієм ще однією проблемою, яка стосується безпосередньо освітян. За її словами, найталановитіші вчителі часто-густо йдуть зі школи, зокрема – в бізнесові структури, адже  зарплата в педагогів,  навіть із обіцяним підвищенням, все одно залишається малою. Директор каже, що в деяких школах Вінниці уже бракує вчителів – і математиків, і викладачів іноземних мов.  Така ситуація невдовзі може стати загрозливою для шкільної освіти.

Ставлення до освіти та освітян маємо переглянути, причому – на державному рівні. Про це багато говорять, а треба, щоб, нарешті, був результат. Має майбутнє та країна, яка інвестує в освіту, — зазначив Олександр Домбровський.

Довідка.  Олександр Домбровський  є головним спонсором  та головою опікунської  ради Всеукраїнської комплексної олімпіади з математики, фізики та інформатики «Турнір чемпіонів», яка вже 23 роки проводиться у Вінниці на базі фізико-математичної гімназії №17.

За підтримки народного депутата, у Вінницькому технічному ліцеї відбулися «Математичні бої».

У травні 2016 р., за ініціативою Олександра Домбровського, у Вінниці вперше пройшов конкурс на краще впровадження сучасних інформаційних технологій в освіту «Зробимо разом». Призовий фонд конкурсу склав 100 тисяч гривень. Перемогу здобув Вінницький технічний ліцей, «срібло» виборола школа №35, «бронзу» отримала школа №27; школи №33 та №34 стали лауреатами конкурсу. Усі школи-учасники отримали ліцензійне програмне забезпечення.

За сприяння Олександра  Домбровського, у Вінниці було створено унікальну  Лабораторію інформаційних технологій, яка  об’єднала   навчальний контент  понад 10 тисячі уроків,  і завдяки якій учням можна долучатися до інтернет-олімпіад, вчителям – організовувати творчу роботу.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit