Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: “Україна має навчитися використовувати інтелектуальний потенціал для якісних структурних трансформацій”

Олександр Домбровський: “Україна має навчитися використовувати інтелектуальний потенціал для якісних структурних трансформацій”

25.10.2017
| Заходи

25 жовтня у Києві відбувся круглий стіл: “Структурні трансформації у світовій економіці: виклики для України”. Організатором заходу виступив Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова. Для обговорення стану справ в українській економіці та її місця в глобальному світовому економічному просторі зібралися народні депутати, агенти державних та міжнародних інституцій, науковці, представники ЗМІ та громадськості.

^DC2589135E977C5E6E4425527C23EC1080958EDE419E7EF6E1^pimgpsh_fullsize_distrУ ході дискусій Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки,  зазначив:

Структурні трансформації у глобальній та національній економіці можна досліджувати за допомогою такої науки, як кібернетика. З точки зору кібернетики як теорії управління, розглянемо Україну як об’єкт та систему управління. За станом основних фондів, їх фізичною і моральною зношеністю Україна є надзвичайно застарілим об’єктом  управління. Водночас, система управління повинна адекватно реагувати на глобальні  тренди, які виникають у сучасному світі. Вимушений констатувати, що, на жаль, система державного управління, яка працює вже 26 років незалежності України, є також неефективною та дуже консервативною.

У цьому контексті Олександр Домбровський навів приклад Китаю, де система управління — достатньо мобільна і спроможна швидко реагувати на виклики світових тенденцій:

У 2015 році Китай мав найбруднішу в екологічному сенсі економіку у світі. За два останні роки обсяг інвестицій у відновлювану енергетику в цій країні перевищив загальні інвестиції США, Європи та Японії.

^C0E78DA54432CE9DFABC67575CF67451A96A31274A4E059737^pimgpsh_fullsize_distrНародний депутат висловив сподівання, що ситуація може змінитися, якщо буде створено ефективну, мобільну, адекватну систему управління, яка впливатиме і змінюватиме вектор руху “об’єкту”, відповідно до глобальних трендів:

Все ж Україна має значний потенціал, щоб адекватно реагувати на виклики сучасного  інформаційного суспільства. Поки що ми маємо достатній рівень середньої освіти, непоганий рівень вищої та непоганий рівень підготовлених ІТ-спеціалістів. Нам необхідно все це інтегрувати у фундамент, який дасть  можливість швидко рухатись вперед.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit