Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Українська енергетика потребує інвестицій та інноваційних програм»

Олександр Домбровський: «Українська енергетика потребує інвестицій та інноваційних програм»

15.02.2017
| Коментарі

Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки,  переконаний, що для забезпечення енергетичної незалежності України необхідно виконати надзвичайно важливе завдання – залучати інвестицій в основні фонди енергетики.

На своїй сторінці у Фейсбук парламентарій зазначив: 

Безымянный—  Сьогодні проводиться надзвичайно об’ємна робота з підготовки до другого читання проекту Закону про ринок електричної енергії України, відпрацьовуємо й проект енергетичної стратегії України до 2035року.

Для того, щоб такі ситуації, як нинішні “енергетичні блокади” на сході України, не впливали на енергетичну безпеку держави, треба чітко усвідомити: маємо оновлювати основні фонди в нашій енергетиці. В основному, потужності українських ТЕС та ТЕЦ були збудовані в другій половині минулого століття. Теплова генерація української енергетики потребує кардинальних суттєвих інвестицій. Знайти на це кошти в умовах обмеження викидів вуглецю неможливо. Ми повинні йти в руслі глобального тренду — створювати інноваційні програми відновлювальної енергетики: використовувати вітер, сонце, гідроенергію. До того ж, це відповідатиме зобов’язанням, які наша країнана себе взяла.

Рішення НКРЕКП стосовно підвищення вартості приєднання до електричних мереж балансує на грані професійної некомпетентності.
Для реалізації прийнятого урядом Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року тільки за підключення, як додатковий до всіх інших інвестицій платіж, інвесторам доведеться сплатити близько сорока мільярдів гривень. Про яку мотивацію інвесторів вкладати в основні фонди української енергетики можна говорити за таких умов?

Переконаний, при прийнятті рішень повинні домінувати інтереси України й українця, а не політичні амбіції та політичні бажання.

Досі працює старий регулятор в умовах дії нового Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», ухвалення якого дуже складно далося Верховній Раді. До нинішнього дня не запущено процедуру ротації членів НКРЕКП, яку потрібно виконати в максимальностислі терміни.
Сподіваюсь, що професійні дискусії дадуть можливість приймати ті рішення, які слугуватимуть розвитку економіки України.

Відео за посиланням.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit