Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський – в лідерах за ефективністю депутатської роботи у Верховній Раді, — ГМ ОПОРА

Олександр Домбровський – в лідерах за ефективністю депутатської роботи у Верховній Раді, — ГМ ОПОРА

28.04.2016
| Заходи

Сьогодні, 28 квітня, у Вінниці  відбулася  публічна дискусія на тему: «Громада і мажоритарники Вінниччини: пошук взаємодії через призму округу».

Під час заходу представники Громадянської мережі ОПОРА презентували представникам громадськості, ЗМІ, помічникам народних депутатів перші результати моніторингової кампанії ОПОРИ, яка проводиться  у 105 виборчих округах 24 областей України і м. Києва.

Олег Левченко, координатор ГМ ОПОРА у Вінницькій області, зазначив, що моніторинговий проект є об’єктивним, аполітичним та не має на меті ані оцінювати парламентаризм як такий, взагалі, ані складати рейтинги депутатів.

—          Ми констатуємо наявність дій депутатів та показуємо ефективність їх законотворчості,  голосування в парламенті та роботи з виборцями в округах,   — підкреслив Олег Левченко. – Також ми хочемо донести до виборців інформацію щодо функцій та повноважень депутатів і парламентських партій, пояснити, що нардеп  — не «копілка», не «благодійний фонд» і не «швидка допомога», і не повинен просто роздавати гроші. Його завдання не популяризувати себе таким чином, а робити в державі потрібні людям перетворення.

Наталія Величко,  громадський консультант проекту   USID «РАДА: «Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництвоа, розповіла:

—       Головна мета нашої роботи – підвищити прозорість та відкритість роботи народних депутатів, обраних по одномандатних округах та сприяти поліпшенню їхньої комунікації з громадянами. Для цього розроблено сайт  Вони голосують для тебе.  Із нього можно дізнатися, за які законопроекти і як голосують чи не голосують депутати, спільно з ким вони голосують, як відвідують сесійні засідання.  Усі дані – офіційні та взяті з сайту Верховної Ради, але так систематизовані, щоб громадянин не вишукував потрібне  у величезному масиві інформації, розміщеної на офіційному сайті парламенту.  На сайті Вони голосують для тебе  створено профіль кожного депутата. Таким чином виборець отримуватиме  реальні факти діяльності парламентарія, а не те, що він може декларувати на різноманітних ток-шоу.  Наша база даних буде доступна кожному, хто зареєструється на сайті. 

Перші результати моніторингу, за словами Наталії Величко, стосуються нардепів-мажоритарників від Вінницької області: Олександра Домбровського, Олексія Порошенка, Миколи Кучера та  Юрія Македона.

За результатами березневого моніторингу нардепів-мажоритарників,  Олександр Домбровський (округ №11) у загальноукраїнському рейтингу  ефективності депутатської діяльності посів 17-е місцеМикола Кучер (округ №17) – 45-е місце; Юрій Македон (округ №16) – 51-е місце; Олексій Порошенко (округ №12) – 77-е місце.

Довідка. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала за які питання найчастіше голосують народні депутати від Вінниччини. Для аналізу використовувався веб-портал «Вони голосують для тебе» (https://rada4you.org/), який нещодавно запустила ОПОРА. За допомогою ресурсу є можливість дізнатися за що голосують народні обранці та які «політики» найчастіше підтримують. Захід здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (виконується Фондом Східна Європа).

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit