Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «В основі нової моделі енергетичного ринку повинні стояти інтереси простого споживача»

Олександр Домбровський: «В основі нової моделі енергетичного ринку повинні стояти інтереси простого споживача»

26.04.2016
| Заходи

25 квітня Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України та Організацією економічного співробітництва та розвитку було проведено круглий стіл на тему: «Енергетичні субсидії в Україні та перші результати реформи».

У заході взяли участь народні депутати України, посадовці ключових міністерств, представники  міжнародних організацій,  донорів  та міжнародних фінансових інституцій, громадських організацій, наукових установ та інші сторони, зацікавлені в обговорені реформи енергетичних субсидій в Україні.

Олександр Домбровський, в.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки подякував представникам  Організацієї економічного співробітництва та розвитку за можливість проведення дуже важливої дискусії, яка ґрунтувалася на попередній версії дослідження  “Енергетичні субсидії в Україні”. Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) зініціювала проведення регіонального дослідження енергетичних субсидій у країнах Східного партнерства ЄС, щоб підвищити поінформованість урядів цих країн про існуючі механізми енергетичних субсидій, а також економічні, соціальні та екологічні наслідки субсидування викопних палив.

Олександр Домбровський окреслив принципові моменти питання:

—         Ми повинні розуміти, в якій системі координат, з точки зору енергетичних субсидій та витрат на енергетичну галузь із державного бюджету, ми знаходимось, і як ефективніше використовувати ці кошти.

Народний депутат також розповів учасникам про детальну інвентаризацію всіх енергетичних субсидій в Україні:

—         Державна підтримка як виробництва, так і споживання викопних палив сягнула 202,8 млрд грн у 2014 та 153,2 млрд грн —  у 2015 р. Це понад 25% видатків державного бюджету України та майже 8% — ВВП. Щоб ми розуміли, ці кошти забирають з бюджету вчителів, лікарів, працівників культури та пільговиків. Це величезна частина бюджету та колосальні ресурси, якими ми повинні навчитися правильно користуватися.

Парламентарій визначив основні завдання перед стейкхолдерами енергетичної галузі:

—  Ми повинні прийти до оптимальної моделі енергетичного ринку України. Наше завдання – сформувати прозорий, конкурентний та чесний енергетичний ринок із зрозумілими правилами гри, які повинні захистити споживача. В основі нової моделі енергетичного ринку повинні стояти інтереси простого споживача, а не генерації. Необхідно переорієнтувати бюджетні видатки: фінансові ресурси мають інвестуватися в енергоефективні заходи та модернізацію, а не «проїдатися» в процесі енергетичної генерації. Вважаю, що новий уряд має всі шанси, щоб виправити дану ситуацію.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit