Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «В Україні ринок електроенергії повинен бути прозорим, конкурентним і з чіткими правилами гри»

Олександр Домбровський: «В Україні ринок електроенергії повинен бути прозорим, конкурентним і з чіткими правилами гри»

12.04.2016
| Заходи

11 квітня відбулося засідання Підкомітету з питань електроенергетики та транспортування енергії Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Народні депутати спільно з представниками Міністерства енергетика та вугільної промисловості України, Антимонопольного комітету України, гравцями ринку та експертами розглянули пропозиції та зауваження до проекту Закону України «Про ринок електричної енергії України» (поданий Кабінетом Міністрів України, № 4196).

—                     До проекту закону, текст якого складає 151 сторінку, пропозицій від представників профільних асоціацій, гравців ринку та експертів подано вже на 500 сторінках, — зазначив в.о. голови Комітету з питань ПЕК Олександр Домбровський. —  Крім того, близько 80 представників різних організацій записалися сьогодні для виступу на засіданні підкомітету. Я дякую всім учасникам за можливість проведення професійних дискусій і велику зацікавленість у реформуванні ринку електричної енергетики України.

Олександр Домбровський також підкреслив готовність парламенту продовжувати законодавче забезпечення реформування енергетичного сектору:

—         Верховна Рада України та профільний комітет ПЕК робить все можливе для формування в Україні прозорого та конкурентного ринку електричної енергії, який буде мати чіткі правила гри. Нагадаю, що наш Комітет 30 березня розглянув проект Закону «Про ринок електричної енергії України» (№ 4196 від 10.03.2016 р), поданий Кабінетом Міністрів України та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його у першому читанні за основу.

За словами парламентарія, основна мета законопроекту № 4196  –  приведення законодавства України в сфері електроенергетики у відповідність до вимог Третього енергетичного пакета.

Олександр Домбровський розповів і про особливості проходження згаданого нормативно-правового акту:

—         Ми достатньо давно почали працювати в робочій групі з нашими європейськими партнерами, і ще в липні 2015 року даний законопроект вже був презентований. На жаль, Кабінет Міністрів України затягнув процес реєстрації проекту Закону «Про ринок електричної енергії України». Але вже зараз ми готові його розглянути в першому читанні. При підготовці до другого читання можна буде врахувати пропозиції, які надійшли від представників ринку. Ми очікуємо активної та професійної дискусії в залі Верховної Ради України під час розгляду законопроекту.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit