Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Виборчу систему мають визначати громадяни, а не політичні «договорняки» (відео)

Олександр Домбровський: «Виборчу систему мають визначати громадяни, а не політичні «договорняки» (відео)

19.10.2017
| Коментарі

Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада на вечірньому пленарному засіданні не ухвалила у першому читанні жодного з трьох розглянутих законопроектів про зміну виборчої системи (проекти Юрія Мірошниченка, Юлії Тимошенко та Віктора Чумака).

праололорлоУ всіх проектах передбачалася пропорційна система з відкритими партійними списками з прив’язкою до регіонів (до округів).

Ні в кого немає жодних сумнівів, що нам потрібно змінювати виборче законодавство. Але я підтримую позицію, що нам потрібен виборчий кодекс для того, щоб гармонізувати всю виборчу систему, — сказав у своєму виступі при обговоренні законопроектів народний депутат Олександр Домбровський. — За 26 років незалежності в Україні були і повністю мажоритарна, і пропорційна, і змішані ситеми. А останні місцеві вибори ми проходили за так званими відкритими партійними списками, які повністю викривили систему й волевиявлення людей. Тому не потрібно спекулювати на цій темі.

Олександр Домбровський також звернув увагу парламентаріїв на те що, як свідчить практика, при «пропорційних» виборах в Україні корупція часто буває значно більшою, ніж при «мажоритарних». Це видно по тому, як продаються місця в партійних списках багатьох політичних партій.

Мажоритарна система потребує удосконалення. Але давайте ми запитаємо людей, яку виборчу систему вони хочуть мати в Україні, — сказав Олександр Домбровський.

Два проекти Виборчого кодексу, внесені спікером парламенту Андрієм Парубієм та нардепом Віталієм Писаренком мають бути розглянуті на наступному пленарному тижні.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit