Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Блог Олександр Домбровський: «Вінничани працювати вміють. Це ми довели всій Україні»

Олександр Домбровський: «Вінничани працювати вміють. Це ми довели всій Україні»

Не секрет, що людина, наділена певними владними повноваженнями, а тим паче, якщо ці повноваження наданні їй разом із довірою і сподіваннями сотень тисяч земляків, зобов’язана жити не лише для себе і своєї родини, заслужити вдячність і повагу не тільки дітей і онуків, а й  залишити добрий слід в історії рідного міста, села, краю…Інша справа, чи всім це вдається? Головне – щире бажання працювати, професіоналізм та згуртована команда, — свідчить досвід Вінниччини за часів керівництва містом та областю команди Олександра Домбровського. Цей досвід унікальний в Україні — Домбровського вінничани бачили і на своєрідному п’єдесталі «Міського голови року», і рекордсменом за часом перебування на посаді губернатора. Та головне, погодьтесь, – не символізм звань і нагород, найкраще про людину говорять її справи: як довершені, так і проекти, спрямовані у майбутнє.

Це нині ми звикли, що Вінниччина багато в чому випереджає інші регіони України. А в 2008-му році факт, що область із 23-го місця в державі піднялась у лідери за показниками економічного і соціального розвитку сприймався як щось надзвичайне. Секрет успіху Олександр Домбровський пояснює простим принципом: «мінімум політики, максимум економіки».

Європейський мікрорайон у Вінниці

Саме у роки керування містом та областю Олександра Домбровського вінничани почали порівнювати своє місто з європейськими. І для цього були усі підстави.

Створення «на рівному місці» сучасного мікрорайону «Поділля», фактично унікального для України, стало для Вінниці якісно новим кроком.

«Старожили зрозуміють мене: в 1960-70-і роки місто «приростало» житловим масивом «Вишенька», а в 2000-і – новим обличчям Вінниці став мікрорайон «Поділля». Вінницю навіть називали містом будівничих і новоселів», — пригадує Олександр Домбровський.

«Мешканці багатших регіонів, либонь, недовірливо примружаться, зачувши, що за темпами нарощування житлового будівництва «сільська» Вінниччина поступається лише столиці, а за сукупною площею споруджених помешкань обійшла ті області, які тільки за населенням більші удвічі-втричі, а за фінансовими спроможностями — узагалі не є порівнюваними. Але цифри — річ об’єктивна. За даними головного управління статистики області, у 2005-му році забудовники всіх форм власності ввели тут в експлуатацію 349,7 тисячі квадратних метрів житла із 7815,6 тисячі в цілому по країні (для порівняння в Луганській області введено 252,8 тис. кв. м, в Донецькій — 329,1 тис. кв. м).

Почин співпраці Вінниці із холдингом «Київміськбуд» підхопив обраний у 2002 році міський голова Олександр Домбровський. Після ретельного опрацювання проекту він підписав договір із «Київміськбудом». Міська влада виставила важливу умову: київська компанія виступає лише інвестором, а всі будівельні роботи беруть на себе вінницькі підприємства, зокрема генеральний підрядник — будівельний концерн «Поділля». Це дозволяло забезпечити роботою вiнничан, і, крім того, акумулювати сплату на місці майже всіх податків, які б відчутно поповнювали міський бюджет».

Газета «Україна молода», лютий 2006-го року

«Оксамитовий» трамвайний шлях

Черговим «штрихом» до портрету європейської Вінниці став «оксамитовий шлях» для трамваїв на Соборній. Безпека і комфорт – саме ці критерії закладалися в основу проекту модернізації покриття центральної вулиці міста. Дороги, житлові будинки, корпуси промислових об’єктів та сучасних торговельних центрів – це необхідно будувати, бо це потрібно людям, — вважав Олександр Домбровський. В результаті Соборна, як і більшість вулиць міста кардинально змінили своє обличчя.

«Місто над Бугом готується до оновлення. Причому, це буде не просто макіяж, а серйозна пластична операція. Про це засвідчила реконструкція центральної вулиці Вінниці, на яку виділено 30 мільйонів гривень. Розпочали приводити до ладу вулицю Соборну з реконструкції трамвайної колії, яка пролягає через міст. Роботи здійснюють за новими технологіями, прокладають чеські плити. А щоб жіночі каблучки не застрягали у прогалинах мосту, застосовують щебінно-мастичний деформований шов».

Газета «33-й канал», серпень 2006-го року

Вінницький стадіон для хокею на траві – найкращий в Україні

Те, що стадіон Вінницького центрального парку став найкращим в Україні для хокею на траві, теж пов’язують з ім’ям Олександра Домбровського. За його ініціативою там почалась масштабна реконструкція, яка, зрештою, увінчалась успіхом: Вінниця почала приймати не лише національні чемпіонати, а й першості Європи та світу.

Вінниця – місто європейських скверів і фонтанів

Після призначення на посаду голови облдержадміністрації Олександра Домбровського місто Вінниця чи не вперше за роки української незалежності почало відчувати реальну підтримку з боку обласної влади. Узгодженість дій керівництва міста та області сприяло впровадженню низки інфраструктурних проектів.

Зокрема, почали кардинально змінюватись зони відпочинку Вінниці. 2008 року сквери Козицького та по вулиці Пирогова із новими фонтанами набули справді європейського вигляду і стали чи не найулюбленішими місцями для дозвілля вінничан.

Вінницьке «Метро» — «найшвидше» в Україні

Влітку 2007-го року у Вінниці відбулося урочисте відкриття сучасного торговельного центру компанії «METRO Cash & Carry». Проект, який всіляко підтримувала влада міста та області і Олександр Домбровський як губернатор, виявився нелегким, але результативним.

«На церемонії відкриття Олександр Домбровський відзначив, що «METRO Cash & Carry» — важливий інвестиційний проект на території Вінницької області з погляду реформування системи торгівлі. Також він зауважив, що за 3 останні роки завдяки оновленню цієї сфери було створено понад 10 тис. нових робочих місць в торгівлі. Олександр Домбровський подякував іноземним партнерам за плідне співробітництво та «дискусії і дебати», які виникали у ході реалізації проекту. В свою чергу, директор «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» Аксель Лухі наголосив, що Вінницький «Метро» відкрили найшвидшими темпами серед українських його аналогів (будівництво тривало 3 місяці) завдяки сприянню обласної влади. «Я переконаний, що плідна співпраця METRO Cash & Carry, Вінницької регіональної та міської адміністрації, а також місцевих постачальників зробить значний внесок в подальший розвиток економіки регіону, —  зазначив Аксель Лухі».

Офіційний сайт Вінницької ОДА, липень 2007 року

Польське консульство у Вінниці вважали фантастикою

У той час у Вінниці виникають об’єкти, без яких нині місто важко уявити, зокрема, торговельно-розважальні та офісні центри: «Мегамолл», «Магіцентр» та інші. У будівлі останнього розміщується Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці – результат наполегливої роботи Олександра Домбровського, розпочатої ще з часів його керівництва містом. Про консульство спочатку говорили, як про утопію, тим не менш, нині воно  видає європейські візи вінничанам та мешканцям кількох сусідніх областей.

 «Консульська установа в Вінниці — це не лише візи до країн Шенгену, а й підтримка живих контактів: економічних, соціальних, культурних, це можливість мешканцям трьох областей України інтегруватись у Європейський Союз. Цей проект дасть майбутнє нашим дітям і онукам».

Олександр Домбровський, інтерв’ю газеті «День», квітень 2010-го року

На декілька регіонів працює у Вінниці і відкрите за ініціативою команди Домбровського відділення Рахункової палати, із сусідніх областей їдуть люди до Вінниці відстоювати свої інтереси в Окружному та Апеляційному адміністративних судах, відкриття яких також – результат наполегливості Олександра Домбровського.

20-річний довгобуд «розморозили»

У роки губернаторства Олександра Домбровського про Вінниччину в Україні заговорили як про область, яка чи не найбільше уваги приділяє системі охорони здоров’я. Відчули це і вінничани, особливо там, де вперше за багато років у лікарні, амбулаторії та ФАПи прийшли… будівельники.

Саме 2007-го року було «розморожено» 20-літній довгобуд — хірургічний корпус обласної лікарні імені Пирогова та здійснено ремонт самої лікарні. Було побудовано дитяче онкологічного відділення обласної лікарні, відкрито травмпункт Вінницької лікарні №2.

Тільки у 2008 році на Вінниччині проводилось будівництво 20 об’єктів охорони здоров’я за рахунок субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток на суму 21,0 млн. грн. та обласного бюджету на суму 4,2 млн. грн. Зокрема, будувався  акушерський корпус Бершадської центральної районної лікарні, тривала реконструкція Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні, реконструкція обласного Могилів-Подільського протитуберкульозного диспансеру.

Протягом 2008 року в області було створено 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на базі ФАПів. Того ж року було додатково виділено з обласного бюджету 13,6 млн. грн., в тому числі обласній лікарні ім. М.І.Пирогова 2,1 млн. грн. на придбання обладнання для відділення гемодіалізу і завершення капітального ремонту урологічного, гінекологічного, гематологічного та судинного відділень, обласній дитячій лікарні – 2,6 млн. грн. на придбання інкубатору для інтенсивного виходжування недоношених дітей, дитячого відеофіброгастроскопу і портативного цифрового ультразвукового апарату, а також на капітальний ремонт відділення для недоношених дітей і патології новонароджених; реанімаційного для новонароджених, нейрохірургічного відділення; обласній психоневрологічній лікарні ім. академіка О.І.Ющенка – 1 млн. грн на придбання обладнання і проведення капітального ремонту неврологічного відділення; обласному онкологічному диспансеру – 0,6 млн. грн., обласному протитуберкульозному та ендокринологічному диспансеру по 0,5 млн. грн., обласному бюро судово-медичної експертизи – 0,06 млн. грн.

Вінницький аеропорт: рух складний, але – вперед   

Ініціатива губернатора Олександра Домбровського відновити вінницький аеропорт, як і багато інших ідей, сприймалась спочатку неоднозначно: хтось вважав це нездійсненою мрією, хтось – цілком реальною можливістю для міста вкотре заявити про себе, як про регіональний центр. Головне, що вдалося зробити – відремонтувати будівлю, злітну смугу, створити належну інфраструктуру. Зрештою, летовище отримало статус міжнародного. Однак, це, якраз один з тих проектів, які називають «справою не одного дня».

«Дуже приємно, що сьогодні, хай небагато, але прилітають літаки, хай нечасто, але з Вінницького аеропорту вінничани мають можливість полетіти на відпочинок чи у відрядження. Мені приємно було почути, що в цьому році кількість пасажирів, які пройшли через вінницький аеропорт вдвічі перевищує кількість 2011-го року. Хай складно, але динаміка йде вперед», — каже Олександр Домбровський.

«Будувати фабрику у Вінниці переконала команда Домбровського…»

21 серпня у Вінниці відбулося урочисте відкриття другої кондитерської фабрики ROSHEN. На 16,4 га землі за менше ніж два роки збудовано сучасне підприємство, яке фахівці уже називають найкращою кондфабрикою Європи.

Виступаючи на святковому відкритті підприємства, міністр економічного розвитку та торгівлі України Петро Порошенко зазначив:

«Спочатку фабрику планували будувати у Київській області, але команда вінничан – тодішній губернатор області Олександр Домбровський, голова облради Григорій Заболотний, мер Вінниці Володимир Гройсман змогли переконати, що будівництво треба розпочинати у Вінниці. І аргументи в них були серйозні – хороший інвестиційний клімат на Вінниччині, високий потенціал фахівців, робітників і те, що регіон швидко розвивається. Уже нині, коли нове підприємство працює у тестовому режимі, задіяно  204 робітника і 46 інженерів. Переконаний, що до кінця року у нас буде працювати понад тисячу людей. А згодом – понад дві тисячі.

Вінниця –«паркетна столиця» Європи

25 жовтня 2007-го року у Вінниці відбулось урочисте відкриття найбільшого у Європі підприємства з виробництва паркетної дошки  — «Барлінек».

«Регіональна конкуренція у час, коли поляки обирали місце для будівництва заводу була дуже високою. Нам вдалося її виграти. Таким чином, після відкриття «Барлінеку», заводу по переробці сої у Гайсині та цеху кондитерської фабрики «Рошен», область за кілька місяців отримала 5 тисяч нових робочих місць», — сказав на відкритті підприємства Олександр Домбровський.

Довгоочікувані шкільні новосілля

Починаючи з 2005-го року, на Вінниччині вперше за багато років почали відкриватися нові школи. Люди повірили, що руїну можна і треба долати.  За відносно невеликий, але непростий проміжок часу в області було збудовано 18 (!) сучасних шкіл, відкрито десятки нових дитячих садочків.

У багатьох громадах уже були зневірились у швидкому шкільному новосіллі. Втім, наприклад, у Стрижавці, сучасну школу на 300 учнівських місць, яку місцеві мешканці чекали більше 20 років, було здано 2009 року. Після складних перемовин обласної влади і особисто Олександра Домбровського з урядовцями на її спорудження у 2006-2008 роках вдалося «вибити» з держбюджету понад   4,2 мільйона гривень. Разом із коштами, віднайденими в обласному та районному бюджетах, на будівництво Стрижавської школи було спрямовано до 10 мільйонів гривень.

Нову школу №36 у вінницькому мікрорайоні Пирогово було здано в експлуатацію восени 2007 року. Заклад розрахований на 420 місць. Школа являла собою типовий довгобуд і лише завдяки активній позиції губернатора Олександра Домбровського керівництва міста, проблему вдалося зрушити з «мертвої точки». Загалом, станом на 2007 рік на Вінниччині, за підтримки обласної влади, будувалося 42 школи.

Вінниччина – лідер за темпами газифікації

За часів губернаторства Олександра Домбровського Вінницька область стала лідером в Україні за темпами газифікації на селі. Навіть у важкі в економічному плані роки на Вінниччині будувалося найбільше газопроводів.

Приміром, у 2006 році область ввела в експлуатацію 1326 км газових мереж, на що було витрачено понад 100 млн. грн., з них, 16 млн. – з державного та 12 – з обласного бюджетів.

Чи не найбільш довгоочікуваним став газогін до сіл Зарванці, Якушинці, Мізяківські Хутори, Переорки – 2006-го року на його спорудження було виділено з держбюджету 500 тисяч гривень, а вже 2010 року — введено в експлуатацію.

2006-го року було здано в експлуатацію першу чергу газогону високого тиску до сіл Медвідка, Лаврівка. 2008 року виділено 60 тисяч гривень на газифікацію села Широка Гребля Вінницького району.

Оновлені каналізації, водогони, теплові мережі

Будучи міським головою Вінниці, а потім і губернатором, Олександр Домбровський став ініціатором оновлення систем водо- і теплопостачання, влада приступила до розв’язання проблем, що накопичувалися в комунальній сфері десятиліттями.

2007-го року завдяки активній підтримці губернатора Олександра Домбровського у Вінниці було реконструйовано водогони по вулиці Київській, Барському шосе, споруджено водопровід у П’ятничанах, реконструйовано систему гарячого водопостачання житлового масиву по вулиці К.Маркса, насосних станцій  по вулиці Г.Успенського та в П’ятничанах. У 2005-2008 роках було повністю реконструйовано каналізаційні мережі і центральний водогін в Агрономічному.

«Йдемо до парламенту лобіювати і захищати інтереси вінничан»

Парламентські вибори 2012 року дають Україні шанс змінити на краще ситуацію в економіці і соціальній сфері. Вінниччина має унікальний досвід консолідації зусиль для досягнення бажаних цілей, поширити його в Україні – один з пріоритетів, які ставить перед собою Олександр Домбровський, кандидат в народні депутати України.

— У Верховній Раді повинні працювати професіонали, патріоти, люди достойні і відповідальні. Саме з таких складається наша команда. Ми йдемо разом з Петром Порошенком, Олексієм Порошенком, Григорієм Заболотним, нас підтримує найкращий мер України Володимир Гройсман. У нас є і досвід, і знання.  Ми йдемо до парламенту не від тієї чи іншої партії. Наша мета — лобіювати і захищати інтереси Вінниці і вінничан. Вірю, що в майбутньому парламенті ми зможемо об’єднати народних депутатів-вінничан, незалежно від їх партійної приналежності, для прийняття таких законів, які необхідні для розвитку України і, зокрема для успішної реалізації соціально та економічно значимих проектів у Вінниці та області.  А вінничани працювати вміють!  Це ми вже довели всій Україні, — каже Олександр Домбровський.  І він правий…

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit