Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі ОЛЕКСАНДР ДОМБРОВСЬКИЙ: Влада переламала Конституцію та останні ілюзії щодо об’єктивності українських судів

ОЛЕКСАНДР ДОМБРОВСЬКИЙ: Влада переламала Конституцію та останні ілюзії щодо об’єктивності українських судів

16.09.2013
| Коментарі

Олександр Домбровський на своїй сторінці у Фейсбук прокоментував ситуацію щодо  позбавлення мандату народного депутата України ще одного парламентарія Ігоря Маркова.

Останні декілька днів — шквал дзвінків від різних інформаційних видань , щоб прокоментувати ситуацію щодо позбавлення мандату народного депутата Ігоря Маркова.
Нічого нового, крім того, що я коментував раніше, коли ситуація була аналогічною по відношенню до мене як до народного депутата, сказати не можу. На жаль, мій прогноз збувається на 100 відсотків. Все дуже просто, цинічно і банально. Повторю деякі свої аргументи.

Перед владою стоїть фантастично складний виклик. Вибори Президента України в 2015 році. На фоні соціально-економічного провалу реформ, якого влада не хоче бачити і об’єктивно інформувати Президента, жорсткого протистояння з Росією, несприятливоі кон’юнктури для українсьaких товарів на зовнішніх ринках, в класичній демократичній виборчій системі шанс на перемогу критично падає. З іншого боку, варіанту програшу влада не допускає апріорі навіть теоретично. Всі необхідні політичні інструменти, щоб не повторити помилки 2004 року, створені. Віддані люди, практично, всі розставлені. Ефективність цих інструментів перевірена реальними справами і рішеннями Конституційного Суду, ВАСУ, Міністерства юстиції, Вищої Ради юстиції та багатьох інших. Всі вони продемонстрували безапеляційну відданість діючому Президенту. За виключенням українського Парламенту. В якому вирішення задачі 300 конституційних голосів (які так потрібні владі для змін до Конституції і, як варіант, можливих виборів в Парламенті) просто не існує. Для влади уже сьогодні критичною є проблема 226 голосів, враховуючи демарш комуністів по позиції Митного союзу.

Сьогоднішній Парламент — дуже складний і політично хворий. Це хронічна українська хвороба політичних амбіцій, ментальних фобій і домінування власних інтересів над інтересами держави. Впливати і » лікувати» такий різновекторний Парламент можна тільки використовуючи високоінтелектуальний політичний «лазерний скальпель». Він практично не залишає зовнішніх слідів навіть після дуже складних операцій. Замість цього влада взяла в руки велику, дуже тупу «політичну сокиру» з великим обухом і почала нею бездумно махати. Наказуючи політичними ударами Олександра Домбровського і Павла Балогу просто за незалежну позицію і залякуючи всіх інших, виглядом «політичної крові». Влада так увійшла в раж, що не зогледілась, як » обухом своєї політичної сокири» переламала Конституцію, вистражданий між владою та опозицією компромісний закон » Про Вибори народних депутатів Украіни » і, можливо, останні ілюзії щодо справедливості та об’єктивності українських судів. Здається, влада так і не зрозуміла, що такими діями вона просто знищує український парламентаризм як базовий інструмент європейського демократичного розвитку України. Крім того, створюючи ще один бар’єр на шляху європейської інтеграції і підписання угоди на Вільнюському Самміті. Відверто складається враження, що хтось в дуже близькому оточенні Президента працює або проти його євроінтеграційноі політики, або — проти нього самого.

Проблема відбирання мандату народного депутата України в антиконституційний спосіб у Олександра Домбровського, або у будь-кого іншого, — це не є тільки проблемою громадянина України Домбровського. Це є дуже серйозною проблемою для всіх народних депутатівУкраіни сьомого і всіх майбутніх скликань. Це є загрозою для всіх депутатів всіх рівнів, всього громадянського суспільства. На жаль, потрібно констатувати, що коли ця проблема тільки зародилась на початку 2013 року, відповідної реакції ані громадянського суспільства, ані народних депутатів не було. Політична скринька Пандори — відкрита, політична сокира занесена над головами, і вона буде опущена на наступну жертву. Питання тільки — обухом чи лезом? Від цього буде залежати кількість «політичної крові» для нагнітання страху серед народних депутатів і в суспільстві. Але нагадаю, що страх як політичної, так навіть і фізичної розправи, ніколи не вирішував проблеми, а тільки їх поглиблював. Для тих, хто це забув, рекомендую прочитати Льва Толстого «Не могу молчать». (Не сприйміть, будь ласка, як проросійську пропаганду Митного союзу).

І, мабуть, найголовніше. Це протиріччя між формою і змістом сучасної української влади. А точніше — між напрямом і змістом. Тому що рухатися до Європейського Союзу, де панують парламентаризм, демократія, закон, і при цьому знищувати власний український Парламент, топтати демократичні принципи і віру в справедливість украінських законів, — це суттєво поглиблювати проблеми вирішення власного цивілізаційного вибору Украіни , навіть, дай Бог, якщо угода про асоціановане членство в ЄС буде підписана.
Можна говорити про багато інших політичних, соціальних та економічних аргументів, про які я писав понад два роки тому у статті » Моральний дефолт українських реформ». На жаль, стаття — дуже актуальна і сьогодні. Можете перевірити — http://vinnitsaok.com.ua/moralnyj-defolt-ukrajinskyh-reform-43485.html

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit