Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Європейське енергетичне Співтовариство – наш надійний партнер на шляху реформ у сфері енергетики»

Олександр Домбровський: «Європейське енергетичне Співтовариство – наш надійний партнер на шляху реформ у сфері енергетики»

20.10.2016
| Заходи

Надзвичайно відповідальною та важливою подією назвав Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, засідання Комітету, яке відбулося 19 жовтня.  Парламентарій пояснив: «У нас є можливість заслухати презентацію Директора Секретаріату Європейського енергетичного Співтовариства Янеза Копача щодо стану виконання Україною зобов’язань в Енергетичному Співтоваристві та зрозуміти, в якій точці у цьому процесі нині знаходиться Україна ».

unnamedОлександр Домбровський зазначив, що за останні кілька місяців Верховною Радою України та Комітетом з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки зроблено серйозні кроки у прийнятті необхідних законопроектів, які стосуються сфери енергетики.

Очільник Комітету нагадав колегам історію вступу України до Енергетичного Співтовариства та подальшої спільної роботи:

На початку 2005 року в Україні розпочалася робота з підготовки Меморандуму між Україною та Європейським Союзом, а в грудні 2005 року цей Меморандум був підписаний Президентом України.  Тоді було затверджено двосторонні зобов’язання між Україною  та ЄС, в тому числі – щодо реформуванню та модернізації енергетичної галузі. У 2008 році Україна подала заявку для вступу до Енергетичного Співтовариства. Кілька років поспіль тривала дуже складна робота. Де факто Урядом України її було завершено в грудні 2009 року, а в січні 2010 року була підписана Угода та прийнято рішення про вступ України до Енергетичного Співтовариства з відповідними зобов’язаннями стосовно реформування законодавчого та нормативного поля, щоби правила гри і України, і ЄС, і членів Європейського Енергетичного Співтовариства були уніфіковані. Це стосується і Закону «Про ринок природного газу», вимог про незалежного регулятора (ці закони вже ухвалені в парламенті України),  Закону «Про ринок електричної енергії» (нині проголосований в першому читанні), законодавчої бази відновлювальної енергетики, і, звичайно, — пакету законодавчих актів та ініціатив із впровадження енергоефективності та енергозбереження в Україні. Це ті стандарти, які сьогодні діють в ЄС, на його енергетичному ринку.  І на шляху реформ  в енергетичній галузі України Європейське енергетичне Співтовариство  —  наш справжній друг та надійний партнер.

Презентуючи  висновки про стан виконання українських зобов’язань в Енергетичному Співтоваристві, Янез Копач наголосив, що такі звіти вже стали  доброю традицією. Він, зокрема, зазначив:

Енергетичне Співтовариство стало іншим після того, як Україна стала його членом. Думаю, ми привнесли певні позитивні зміни в Україну. Але роботи ще дуже багато. Відповідні закони в Україні мають бути не тільки прийнятими, а й імплементованими, тепер ми говоримо про їхнє застосування.  Так, Україна добре використовує закони для реформування газового ринку, але відстає в питаннях енергоринку та енергоефективності.

Янез Копач висловив сподівання на якнайскоріше – ще у 2016 році — прийняття Верховною Радою України Закону «Про ринок електричної енергії» та відповідного вторинного законодавства. Директор Секретаріату Європейського енергетичного Співтовариства запевнив членів Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки  у всебічній підтримці  та подальшій співпраці.

Із презентацію щодо фонду енергоефективності на засіданні Комітету виступив  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

За словами Геннадія Зубка, Фонд енергоефективності допоможе, з одного боку, зменшити витрати кожного окремого домогосподарства, а з іншого боку — позбавитися Україні енергетичної залежності. Він відзначив, що для повноцінного запуску Фонду необхідно прийняти чотири базові закони: «Про ЖКП», «Про енергоефективність будівель», «Про комерційний облік», які на розгляді у парламенті,  а також «Про Фонд енергоефективності», ще один необхідний закон «Про особливості права власності у будинку» вже прийнято.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit