Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Забезпечення незалежності енергетичного регулятора — одна з основних вимог Третього енергетичного пакету»

Олександр Домбровський: «Забезпечення незалежності енергетичного регулятора — одна з основних вимог Третього енергетичного пакету»

06.12.2016
| Заходи

5 грудня у  Верховній Раді України відбувся круглий стіл на тему: «НКРЕКП в законі. Що далі?».

Народні депутати України, представники Європейської комісії, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, міжнародних організацій, центральних органів виконавчої влади, НКРЕКП, громадських організацій, енергетичних компаній та науковці   обговорювали питання імплементації прийнятого 22 вересня Закону «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». 

unnamed-2Олександр Домбровський, в.о. Голови  Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки,  зазначив:

Перші кроки щодо прийняття цього Закону розпочалися ще 2000 року. Нині це п’ятнадцятий законопроект стосовно енергетичного регулятора за період незалежності України. Лише законопроект (реєстр. № 2966-д), який було підготовлено депутатами, членами нашого Комітету, 22 вересня 2016 року був прийнятий Верховною Радою України та підписаний Президентом України. Члени нашого Комітету спільно з депутатами інших комітетів Верховної Ради України, Енергетичним Співтовариством, українськими та європейськими експертами, енергетичними компаніями за активної участі Енергетичного Співтовариства та Діксі груп почали працювати над законопроектом, починаючи з квітня 2015 року.

Олександр Домбровський як співавтор Закону  висловив подяку українським партнерам у процесі реформування енергетичної галузі:

Ще раз дякую Європейській Комісії, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Групі підтримки України Європейської Комісії, Проекту USAID та усім іншим нашим партнерам за підтримку на цьому непростому шляху. Все те, що стосується реформування енергетичної галузі України, на жаль, нам вдається нелегко.

Парламентарій також наголосив:unnamed-4

Забезпечення незалежності енергетичного регулятора — це одна із основних вимог Третього енергетичного пакету. Відповідно до нового Закону, передбачається створення конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НКРЕКП. До складу даної комісії входять дві кандидатури, яких визначає Президент України; дві — яких визначає Верховна Рада України, та одна — за поданням Кабінету Міністрів України. Також зазначено, що до членів регулятора застосовується ротація: три члени Комісії — не пізніше 6 місяців; два члени Комісії — не пізніше 12 місяців; два члени Комісії — не пізніше 18 місяців із дня набрання чинності цим Законом.

Підсумовуючи роботу круглого столу,  Олександр Домбровський зауважив:

Нині виникає цілий перелік завдань із імплементації Закону України про НКРЕКП, які є зоною відповідальності як парламенту, як Комітетів, так і Кабінету Міністрів. Ми сьогодні обговорили, хто, за які завдання та в які терміни буде відповідати за виконання Закону про незалежного регулятора, а також всіх процедур, які в ньому прописані.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit