Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександр Домбровський: «Загальна заборгованість за електроенергію склала майже 30 мільярдів»

Олександр Домбровський: «Загальна заборгованість за електроенергію склала майже 30 мільярдів»

24.06.2016
| Коментарі

Загальна заборгованість генеруючих, постачальних, споживають компаній та інших гравців на ринку електроенергії досягла майже 30 мільярдів гривень, з яких 14 мільярдів гривень – це борги перед Національною атомною генеруючою компанією «Енергоатом».

Про це сказав перший заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат Олександр Домбровський.

«На сьогодні ми маємо загальну заборгованість на енергоринку майже 30 мільярдів гривень. Це ті підприємства, які генерували, постачали, транспортували і споживали електроенергію», — сказав Домбровський.

Також він відзначив високий рівень боргів перед «Енергоатомом».

«Ці борги сьогодні душать всіх. Але, в першу чергу, ці борги душать «Енергоатом», тому що серед 30 мільярдів гривень боргів 14 мільярдів гривень – це борг перед «Енергоатомом». Держава має підтримати цю компанію», — сказав Домбровський.

Станом на 1 травня 2016 року, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, заборгованість споживачів перед обленерго та іншими постачальниками електроенергії склала 23,2 мільярда гривень, регіональних постачальників перед «Енергоринком» – 26,2 мільярда гривень, а «Енергоринку» перед генеруючими компаніями – 28,9 мільярда гривень.

У березні поточного року виконавча служба заарештувала рахунки та майно «Енергоатому» на загальну суму 200 мільярдів гривень, фактично заблокувавши фінансово-господарську діяльність найбільшої в Україні енергогенеруючої компанії. Дана ситуація виникла через наміри ЗАТ «Спільне підприємство «Укрэлектроватт» стягнути з «Енергоатому» 127,3 мільйона гривень сумнівної заборгованості.

25 травня голова Державної інспекції з ядерного регулювання України Сергій Божко назвав диверсією ситуацію з блокуванням рахунків «Енергоатому» через спроби компанії «Укрэлектроватт» стягнути з держкомпанії 127 мільйона гривень. Він наголосив, що згідно законодавства «Енергоатом» повинен забезпечувати підтримку і підвищення безпеки роботи АЕС, але якщо блокування рахунків компанії негативно вплине на цей процес, то регулятор може прийняти рішення про зупинення енергоблоків.

Довідка. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва близько 55% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

За інформацією: economics.unian.ua

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit