Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський: «Закон, що забороняє експорт необробленої деревини – абсолютно правильний»

Олександр Домбровський: «Закон, що забороняє експорт необробленої деревини – абсолютно правильний»

21.04.2017
| Заходи

Ухвалений парламентом закон, що забороняє експорт необробленої деревини, потрібен,  і його не можна відміняти, — переконаний народний депутат України Олександр Домбровський. На цьому він наголосив сьогодні, 21 квітня, побувавши на підприємстві «Барлінек-Інвест» у Вінниці.

IMG_3386Для мене було цікаво, як на практиці працює закон щодо заборони експорту необробленої деревини. На цьому підприємстві я переконався, що цей закон — абсолютно правильний. Якщо раніше експортували необроблену деревину, то сьогодні ця деревина має шанс потрапити на такого роду підприємства, у результаті — додана вартість і податки залишаються тут, в Україні. Крім того, створюються додаткові робочі місця, а на підприємстві нині працює близько 800 вінничан. Це – дуже правильна позиція, і, я вважаю, її потрібно захищати, і так само впроваджувати певні захисні бар’єри і для інших галузей нашої економіки, — наголосив Олександр Домбровський.

Усю деревину «Барлінек» нині купує на прозорих аукціонах від державних лісових господарств України.

Невелику кількість «екзотичної» сировини привозимо з країн, де такі дерева ростуть, але вже у вигляді напівфабрикатів. Але жодні закупівлі від сумнівних «чорних» лісорубів – неможливі, — каже керівник відділу маркетингу підприємства Володимир Шевчук.

Нині «Барлінек» працює над розширенням виробничих  потужностей у Вінниці.

Якщо сьогодні виробляємо 2 млн метрів квадратних паркетної дошки, то на кінець 2018 року плануємо вийти на 6 млн, а трохи згодом довести обсяги виробництва до 7 млн кубометрів, тобто вінницьке підприємство стане найпотужнішим такого роду в Європі. Це дасть можливість і кількість робочих місць довести до тисячі з лишком, — розповів генеральний директор ТОВ «Барлінек – інвест» Вініціуш Іванські.

Це підприємство – унікальне ще й з точки зору енергетичної складової: тут повністю безвідходне виробництво — усі залишки переробляють на пелети. Нині їх виготовляють 27 тисяч тонн, через 1-2 роки планується потроїти ці обсяги. А ідея генерувати на підприємстві теплову та електричну енергію зацікавила народного депутата Олександра Домбровського. Парламентарій збирається організаційно посприяти в розробці відповідної концепції.

Перед народним депутатом, який свого часу, будучи головою ОДА, зробив усе можливе, щоб компанія інвестувала саме в економіку Вінниччини, керівники підприємства порушили також питання функціонування індустріальних парків – законопроект, що регулюватиме їхню діяльність нині пройшов перше парламентське читання.

Законопроект передбачає певні пільги і державну підтримку нових інвестиційних проектів. Підприємство «Барлінек», яке сьогодні інвестує десятки мільйонів євро в розвиток виробництва, ставить абсолютно правильне запитання: чим вони не відповідають критеріям індустріальних парків, щоб так само користуватися пільгами, передбаченими цим законопроектом? Ми поміркуємо, у який спосіб можна такого роду підприємства підтримати, можливо, запропонуємо відповідні зміни до законопроекту, — зауважив Олександр Домбровський.

Парламентарій, у свою чергу,  попросив керівників підприємства звернути увагу на зарплатню працівників.

У країнах Європейського Союзу аналогічна робота коштує дорожче. Рівень заробітної плати в Україні на таких інноваційних підприємствах потрібно піднімати, щоб наші українські люди працювали на українських підприємствах, а не виїжджали в Польщу, Німеччину, Чехію, — вважає Олександр Домбровський.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit