Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Законопроекти Олександр Домбровський: «Захистити «Чорноморнафтогаз» — захистити енергетичну безпеку України!» (відео)

Олександр Домбровський: «Захистити «Чорноморнафтогаз» — захистити енергетичну безпеку України!» (відео)

Сьогодні, 13 березня, Верховна Рада ухвалила законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України» з пропозиціями Президента України. «За» проголосувало 250 депутатів.

дд2Щойно Верховна Рада України, нарешті, ухвалила Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України» (№5370) в другому читанні, — написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Домбровський, в.о.Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. — ПАТ «Чорноморнафтогаз» є єдиним підприємством в Україні, яке має досвід видобування вуглеводнів із морського шельфу та спеціалізується саме на такій діяльності. Підприємство було найбільшим платником податків регіону та видобувало з шельфу Чорного та Азовського морів близько 2 млрд м3 природного газу на рік. Відповідно до даних, що підтверджені міжнародними аудиторами, збитки підприємства від припиненої діяльності в Криму тільки за 2014 рік склали 13,8 млрд грн. Крім того, підтверджена аудиторами вартість втрачених активів на півострові складає 15,7 млрд грн. Україна втратила в Криму і на шельфі 15 родовищ та 3 перспективні площі покладів нафти і газу, Глібовське газоконденсатне родовище, понад 1 200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільчі станції, 29 плаваючих засобів, 4 плаваючі бурові установки та інші об’єкти інфраструктури. У підсумку — втрачено можливість вести розробку родовищ, запаси яких складають близько 50 млрд куб м газу, 3,5 млн т нафти і 1 млн т газоконденсата.Прийнятий документ створює умови для відновлення виробничої діяльності підприємства, його фінансової стабілізації та дає можливість повернути контроль хоча б за частиною втрачених активів: відновити робочий стан суден, які залишились під контролем підприємства та розпочати розробку родовищ, до яких є фактичний доступ. Дуже важливо, що цей документ забезпечує підприємство можливістю відстроювати свої інтереси в міжнародних арбітражних судах в інтересах України. ПАТ «Чорноморнафтогаз» є вкрай важливим підприємством паливно-енергетичного комплексу України, адже від його діяльності значною мірою залежить енергетична безпека країни.

Ухваленим Законом передбачається,  що продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених законом. Також передбачається, що справи про банкрутство Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» до 1 січня 2019 року не порушуються.

«Провадження у справах про банкрутсто Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», порушені до 1 січня 2017 року, підлягають припиненню, крім випадків, якщо ліквідація відбувається за рішенням власника», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в березні 2014 року внаслідок анексії Криму Російською Федерацією «Чорноморнафтогаз» втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі.

Довідка. На даний час товариство «Чорноморнафтогаз» зареєстровано у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів та формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації. Збитки, завдані «Чорноморнафтогазу» анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією.»Чорноморнафтогаз» входить до складу НАК «Нафтогаз України» і спеціалізується на розвідці і видобутку нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів. На балансі компанії перебувають 17 родовищ, з яких 11 — газових, 4 — газоконденсатні та 2 нафтові. Сумарні запаси всіх родовищ на сьогоднішній день становлять: по природному газу — 58,56 млрд куб м, по газовому конденсату — 1231 тис тонн, по нафті — 2530 тис тонн.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit