Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Заходи Олександр Домбровський зустрівся з активом громадської організації «Батьки вбитих дітей Вінниччини»

Олександр Домбровський зустрівся з активом громадської організації «Батьки вбитих дітей Вінниччини»

02.04.2013
| Заходи

Днями народний депутат України зустрівся з представниками громадського об’єднання, до якого входять батьки й матері молодих вінничан, що трагічно загинули від рук злочинців.На думку одного з активістів – Володимира Олійника, правовий статус потерпілих від особливо тяжких злочинів в Україні потребує ретельного перегляду.

—                Механізм компенсації моральної та матеріальної шкоди, заподіяної вбивцями, досі не регламентований, хоча й згадується у Кримінально-процесуальному кодексі, — розповідає Володимир Сергійович. – Ми сподіваємося, що наш депутат сприятиме тому, аби українське законодавство відповідало європейським стандартам і в контексті захисту прав скривджених та їхніх близьких.

Втім, проблема компенсації державою шкоди, завданої жертвам злочинності, простою імплементацією європейських стандартів у вітчизняне право не вичерпується.

—                Варто зауважити, що Європейська конвенція щодо відшкодування збитку жертвам насильницьких злочинів – документ доволі специфічний, — вважає Олександр Домбровський. – Наприклад, статтею другою цього акту коло осіб, які можуть претендувати на державну компенсацію, обмежується лише безпосередніми жертвами злочинів та особами, які перебували на їхньому утриманні. А сьома стаття взагалі передбачає можливість скасування компенсації через так званий «фінансовий стан жертви» — зрозуміло, це відкриває численні можливості для зловживань і корупції. Очевидно, що проблему впровадження дієвого механізму компенсації шкоди жертвам особливо тяжких злочинів слід вирішувати на національному рівні.

Вже найближчим часом пропозиції громадських активістів, відкориговані фахівцями-правознавцями, будуть передані до профільного парламентського комітету.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit