Мінімум політики – максимум економіки
Vkontakte Facebook Twitter RSS
Коментарі Олександра Домбровського запитують про «мовний» закон

Олександра Домбровського запитують про «мовний» закон

24.07.2012
| Коментарі

— Як Ви ставитеся до щойно принятого Закону «Про засади державної мовної політики в Україні»?

—   Я і за змістом, і, особливо за формою прийняття, негативно ставлюся до того, як цей закон було прийнято у Верховній Раді. Без сумніву, є невирішені мовні питання в Україні, вони стосуються і української мови, і російської, і багатьох інших. Але те, що сьогодні потрібно підтримувати, захищати, оберігати, плекати українську мову, принаймні, дещо більше, ніж російську, є беззаперечним фактом.


Мені доводиться багато їздити територією всієї України, тож можу з власного досвіду сказати: особливо в центрі країни, не кажучи вже про південь та схід, української мови практично не чути – в 90% випадків чуємо російську.

Отже, перша позиція: ми повинні захищати рідну, державну українську мову.

Позиція друга: без сумніву, в місцях локального проживання російськомовних громадян,  потрібно робити деякі корективи. І є певна кількість норм в цьому законі, які мають право на життя. Але такий спосіб прийняття, який продемонструвала Верховна Рада, – це просто ламання через коліно. Не приймаються поправки, не обговорюються ті базові позиції, які важливі саме з точки зору дискусії. Парламент міг би прийняти консенсусний закон, який  відповідав би сучасним умовам.

Третя позиція: Якщо йдеться про те, що ми повинні були прийняти цей закон для того, щоб догодити Російській Федерації, через певний політичний тиск напередодні засідання Міждержавної комісії і зустрічі двох президентів, то давайте робити симетричні речі. Спитаємо: а скільки українських газет сьогодні виходить в Росії? А скільки є українських громадських організацій, які легітимно можуть працювати в Російській Федерації? Якщо російські лобісти (в кращому розумінні цього слова) захищають свої інтереси  на території України, то давайте через наш український парламент, наші українські ЗМІ захищати українську мову, в тому числі – в Росії.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обов'язкові поля позначені *

Мінімум політики – максимум економіки
credit